ANKARA FATSALILAR DERNEĞİ’NİN TSM KONSERİ KEYİF VERDİ
29.05.2016

Yardım Sevenler Derneği Fatsa Şubesi organizesinde Ankara Fatsalılar Derneği Türk Sanat Müziği Korosu tarafından Bahar Konseri düzenlendi. Fatsa Belediyemiz Kültür Sarayı’nda gerçekleşen Bahar Konserine Ordu Valimiz İrfan Balkanlıoğlu, Fatsa Kaymakamımız Mehmet Yapıcı, Garnizon Komutanımız Yarbay Salih Gödek, Fatsa Belediye Başkan Yardımcımız Muharrem Aktepe ve çok sayıda ilçe halkı katıldı.

“HALKTAN ALIP HALKA VERMENİN ONURU İLE YÜZLERCE ÖĞRENCİ OKUTTUK”
Gecenin açılış konuşmasını yapan Yardım Sevenler Derneği Fatsa Şubesi Başkanı NimetKoç Türkiye Yardım Sevenler Derneği’nin 142.yıldır hizmet verdiğini belirterek, “Fatsa Şubesi olarak da büyük bir titizlikle 30 yıldır şeffaflık ölçüsünde yaptığımız çalışmalarımızı halkımızın desteği ile daima yücelttik. Halktan alıp halka vermenin onuru ile yüzlerce üniversite öğrencisine burs vererek eğitimlerine ve hayata atılmalarına katkı sağladık. 16 yıllık Başkanlığım süresince eğitim, çevre bilinci kültür ve sanat etkinliklerinin yanı sıra bu gece sunduğumuz konserden dolayı çok mutluyum. Bu değerli organizasyonu Fatsa’mız ile buluşturan Ankara Fatsalılar Derneği Başkanı Fahri Çavuşoğlu’na yönetim kurulum ve Fatsalılar adına çok teşekkür ederim.” dedi.

“FATSALILARA DERNEK KAZANDIRDIK”
Ankara Fatsalılar Derneği Başkanı Fahri Çavuşoğlu ise yaptığı konuşmada geçen sene Kızılay’da Fatsalılar Derneği’ne bir bina kazandırdıklarını ifade ederek, “Yolu Ankara’ya düşen her Fatsalı halkımızı derneğimize bekliyoruz. Derneğimizle ilgili her faaliyetimizde bizlere destek olan herkese yürekten teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“YARDIM YAPMAK ULVİ BİR DAVRANIŞTIR”
Gecede son konuşmayı yapan Ordu Valimiz İrfan Balkanlıoğlu’da yardımın adı üstünde çok ulvi bir hizmet olduğunu vurgulayarak, “Bir düşünür demiş ki acı hissediyorsan canlısın yaşıyorsun ama başkasının acısını hissediyorsan insansın demiş. Başkasının acısını duyabilmek önemli ve bu insan olmanın bir gereğidir. Yine dendiği gibi eğer uzun yaşamak istiyorsan başkalarına yardım et. Bu manada Yardım Sevenler Derneği’ni bu ulvi davranışlarından dolayı tebrik ederim.” şeklinde konuştu. Gecede yapılan konuşmaların ardından Ankara Fatsalılar Derneği Türk Sanat Müziği Korosu koro ve solo türkülerle Fatsalılara güzel bir gece yaşattılar. Ayrıca Bahar konserine destek veren kurum ve iş adamlarına protokol mensupları tarafından plaket takdim edildi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.