ANKARA-FATSA BULUŞMASINDA FATSA’NIN TURİZMİ VE EKONOMİSİ KONUŞULDU
03.11.2013

Ankara Fatsa ve Çevre İlçeler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Ankara-Fatsa Buluşması adıyla Ekonomik ve Kültürel tanıtım paneli düzenlendi.
Fatsa ile ilgili bu zaman kadar Ankara’da düzenlenen toplantıların bir benzeri Ankara Fatsa ve Çevre İlçeler Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından bu defa Fatsa’da düzenlendi.
Fatsa Belediyesi’nin Belediye Kültür Sarayı’nda gerçekleşen Ekonomik ve Kültürel tanıtım paneli 2 oturum şeklinde gerçekleşti.
Panele Ankara’dan gelen dernek yöneticilerinin yanı sıra CHP Ordu Milletvekili İdris Yıldız, Fatsa Kaymakamı Bekir Atmaca, Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Yücetepe’de katıldı.
Birinci oturumda derneğin Kurucu Başkanı Taylan Ataoğlu derneğin kuruluş öyküsü ile ilgili bilgiler verdi. Daha sonra Ahmet Becioğlu tarafından Fatsa’nın turizm açısından tanıtımını içeren bir konuşma yaptı.
Ahmet Becioğlu’ndan sonra Ankara Gezginler Kulübü Derneği Başkanı Timur Özkan Ankara’nın gezilip görülecek yerleri ile ilgili bilgiler verdi.

EKONOMİ DE KONUŞULDU
Ankara Fatsa ve Çevre İlçeler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Ankara-Fatsa Buluşması adıyla Ekonomik ve Kültürel tanıtım panelinin ikinci oturumunda Dernek yönetim kurulu üyesi Mustafa Darçın, fındığın daha değerli hale getirilmesi için görüş ve öneriler konulu bir sunum yaptı. Daha sonra da Kredi Garanti Fonu Genel Müdürü Hikmet Kurnaz yatırımların desteklenmesinde Kredi Garanti Fonu’nun rolü hakkında bilgiler verdi. Panel Yazar Ayhan Sarıhan’ın Fatsa ve Sanat sunumu ile sona erdi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.