Anadolu Lisesi Öğrencilerine Sınav Kaygısı Semineri Verildi
21.11.2011


Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.19 Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Elif Elifoğlu Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı’nda Anadolu Lisesi öğrencilerine sınav kaygısı konulu bir seminer verdi. Seminere aynı zamanda bir öğrenci velisi olan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’ da katıldı.

Üniversite sınavının hem öğrenciyi hem de veliyi tedirgin ettiğini belirten öğretim üyesi Elif Elifoğlu, “Buradaki seminerde öğrencilerin çok tedirgin olduklarını görmedim açıkçası. Hem öğrencilerin hem de velilerin doğal kaygıları var. Ben bu öğrencilerden çok umutluyum ve de oldukça başarılı olacaklarına inanıyorum. Burada velilerimize de bir mesajım var. Veli bir taraftan çocuklarının ergenlik dönemi yaşadıklarını unutmasınlar. Böyle olduğu zaman hiçbir problem kalmaz” dedi.

Anadolu Lisesi idarecilerinden Kadir Özyılmaz ise seminerin 12 FEN/A sınıfına verildiğini ifade ederek, “Bu seminerin bir farklılığı var. Semineri öğrencilerimiz kendileri talep etti. Öğrencilerimiz açısından oldukça faydalı bir seminer olduğunu düşünüyorum” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.