ALMANYA´DAN İLK ZİYARET FATSA´YA
23.05.2011


Almanya Alevi İslam Birliği Genel Başkanı Alişan Hızlı, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan´ı makamında ziyaret etti.

Başkan Anlayan Genel Başkana ilçemize hoş geldiniz sizleri burada ağırlamaktan onur duyduk dediler. Bu ziyaret programına Milletvekili Adayları İhsan Şener, Mustafa Çaya, Ak parti ilçe Başkanı Fatih Sözen, Belediye Meclis üyeleri, Ali Kayışoğlu, Mustafa Ateş´de katıldılar.

Genel Başkan Alişan Hızlı, Türkiye´ye geldikten sonra ilk Belediye Başkanı olarak sizleri ziyaret ettim. Başarılı çalışmalarınızı Almanya´da duydum burada olmak benim içinde çok sevindirici. Ayrıca Türkiye´de ilk defa dostluk, kardeşlik ve sevgi abidesi olan Cami ve Cem evinin aynı binada ilk olarak Fatsa´da hizmet vermesi ayrıca gurur verici. Bizler Almanya´da uzun yıllar Alevi İslam birlini savunuyor ve bunun mücadelesini veriyoruz. Bu konuda çok büyük çalışmalar yaptık, uzun yıllardır Almaya´da ikamet ediyorum; Sayın Vekilimiz Eyüp Fatsa Beyle de Almanya´da birçok çalışmalarımız oldu. Biz kesinlikle ayrımcılıktan yana değiliz, hepimiz İslam dinini savunuyoruz savunmaya da devam edeceğiz, beni çok sıcak karşıladınız Fatsa´da olmak inanın beni çok mutlu etti, şimdi arkadaşlarla Fatsa Cem evi ve Hz. Ali Camiini gezeceğim, çalışmalarınızda başarılar diliyorum dediler. Daha sonra Vekil adayları ve Başkan Anlayan genel başkanla sohbet edip çay içtiler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.