“ALLAH MAHMUT AMCALARIN DUALARINI EKSİK ETMESİN”
26.03.2014

BAŞBAKAN’IN TELEFONLA ARADIĞI MAHMUT AMCA:
“BÜYÜK LİDERİN GÖNDERDİĞİ ATKIYI MEZARA GÖTÜRECEĞİM”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ettiği dua ile gündeme gelen ve Başbakanın Ordu mitinginde adından övgüyle söz ettiği Fatsalı 84 yaşındaki Mahmut Erarslan, “Ben 1940 yılından bu zamana kadar olan tarihi bilirim, bu bolluk bereket dünya liderinin sayesinde oldu” dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın adından söz etmesinden sonra eve ziyaretçi akınına uğrayan 84 yaşındaki Mahmut Erarslan Başbakanın Ordu mitinginden sonra kendisine gönderdiği Orduspor atkısını boynundan hiç çıkarmayarak, “O bana hediye göndermiş, onu mezara götüreceğim” dedi.
Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’ın ziyaretinde muhalefet liderine de laf atan görme engelli Mahmut Erarslan, “Allah onlara akıl fikir versin, Allah onları ıslah etsin ama beddua etmiyorum” diye takıldı.
Mahmut Eraslan’ı ziyaret edenlerden biri olan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ise, “Mahmut amca sen Başbakanımıza bir dua ettin bütün dünya bu duaya amin dedi” şeklinde konuştu.

“O BÜYÜK LİDER BÜYÜK KUMANDAN”
Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’ın ziyaretinde oldukça heyecanlı olduğu gözlenen görme engelli Mahmut Erarsla, “Alla bu 5 günümüzü aydınlık etsin, inşallah zafer bizimdir. Çalışmak bizden vermek Allah’tan. Fatsa büyüyor. Gelecek nesillere çığır açmanız çok mühim. Siz inşallah o yolda kendinizi adamışsınız, inşallah bir olacağız, iri olacağız diri olacağız” dedi.
Başbakan’ın kendisini aramasında ona, “Büyük kumandan büyük lider, büyük başkan” diye hitap ettiğini ifade eden Mahmut Erarslan, “Canım benim seni Allah’a emanet ediyorum, sana dua ediyorum dedim, seni Allah muzaffer kılsın dedim” dediğini söyledi.

“MUHALEFETE ALLAH AKIL FİKİR VERSİN”
84 yaşında olduğunu belirten Mahmut Erarslan, “1930 doğumluyum, ben bu hayatta neler yaşadım neler. Allahım o günleri geri getirmesin. 1940 yılından 2014 yılına kadar o tarihi ben bilirim. Bana soruyorlar, “Sen Tayyib’i neden seviyorsun’ ben 1940 yılından beri bu hükümetleri başbakanları bilirim, ben çarık giyen adamım, ben neler yaşadım anlatamam. Şimdi bu bolluk bereket nedir yahu. Bu muhalefeti düşünüyorum da Allah onlara akıl versin, Allah onları islah etsin, beddua da etmiyorum” dedi.

“MAHMUT AMCA VE ONUN GİBİLERİN DUALARINI RABBİM EKSİK ETMESİN”
Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan yaptığı konuşmada, “Mahmut amca dualarıyla bizlerle beraber. Mahmut amca ve onun gibilerin dualarını Rabbim eksik etmesin, Mahmut amca ve Mahmut amca gibilerden de Allah razı olsun. Bütün derdimiz bütün arzumuz bu memlekete hizmet etmek. Allah'ın rızasını kazanmak, duası makbul insanların duasını kazanmak. Rabbim eksikliğini göstermesin, sayısını artırsın inşallah. Mahmut amca sen bir dua ettin bütün dünya senin duana amin dedi, Başbakanımız da mutlu oldu, biz de mutlu olduk. Alla razı olsun, Allah Başbakanımıza yardım etsin” şeklinde konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.