ALEVİ KÜLTÜR YARDIMLAŞMA DERNEĞİ KOROSU KEYİF VERDİ
18.05.2019

Fatsa Alevi Kültür Yardımlaşma Derneği tarafından Fatsa Belediyemiz Ramazan etkinlikleri kapsamında Türk Halk Müziği konseri düzenlendi.
Belediye Kültür Sarayında gerçekleşen konseri Fatsa Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar, Ak Parti İlçe Başkanı İsa Yüksel, Belediye Meclis ve Encümen Üyemiz Muharrem Okyay Sarıhan, Belediye Meclis Üyelerimiz Mehmet Mutlu ve Göksel Kayışoğlu’da takip etti. Fatsa halkı konsere büyük ilgi gösterdi.
Alevi Kültür Yardımlaşma Derneği Koro ekibi şef Ferit Yıldız yönetiminde 2 saat boyunca muhteşem bir konser verdi. Koro ekibi Türkiye’nin 7 bölgesinden seçilen türkülerle Fatsa halkına keyifli bir gece yaşattılar. Fatsa Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar konserin son bölümünde koro şefi Ferit Yıldız’a çiçek takdiminde bulundu. Başkanımız Kibar konserin sonunda tüm koro ekibini tebrik ederek bu tür organizasyonların artarak devam edeceğini söyledi.

“FATSA HALKINA KEYİFLİ BİR GECE YAŞATTIĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUZ”
Fatsa Alevi Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Birol Tutkan Ramazan etkinlikleri kapsamında koro ekibi olarak sahne aldıklarını belirterek, “Fatsa halkına keyifli bir gece yaşattığımızı düşünüyoruz. Davetliler konser bitimine kadar sabırla ve keyifle koro ekibimizi dinlediler. Bu sanatseverliklerinden dolayı tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Koro şefimiz Ferit Yıldız ve orkestra ekibimize teşekkür ediyorum. Kültür sanat alanında Fatsa halkımızla bir kez daha buluşmaktan mutlu olduk. Bu etkinliklerin artarak devam etmesini diliyorum.” dedi.

“YÖREMİZİN HER BÖLGESİNE DOKUNMAYA ÇALIŞTIK”
Koro şefi Ferit Yıldız ise ülkemizin 7 bölgesinden alabildikleri kadarıyla türküler, değişler, semahlar ve oyun havaları seçerek vatandaşlara sunduklarını ifade ederek, “Her yöremize dokunmaya çalıştık. Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar ve tüm ekibine bu organizasyondan dolayı teşekkür ediyoruz. Bizler de gayet güzel giden Ramazan etkinliklerine bir nebze olsun katkıda bulunduysak ne mutlu bize.” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.