AK PARTİ’DEKİ BAYRAMLAŞMA YOĞUN BİR KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ
25.09.2015

Kurban Bayramı nedeniyle Ak parti Fatsa İlçe Teşkilatında bayramlaşma bayramın ikinci günü gerçekleşti. Ak Parti İlçe Teşkilatı'nda gerçekleşen bayramlaşma törenine Ak Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz, Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Ak Parti Ordu Milletvekili adayları Metin Gündoğdu, Ergün Taşçı, Mehmet Kara ve partililer katıldı. Bayramlaşma töreninde açılış konuşmasını AK Parti Fatsa İlçe Başkanı Abdullah Uçar yaptı. Daha sonra bir selamlama konuşmasını da AK Parti İl Başkanı Uğur Çelenk yaptı. Çelenk yaptığı konuşmada 7 Haziran seçimleri sonrası tek başına iktidar bulunmaması sebebiyle yaşanabilecek her türlü sancının yaşandığını belirterek, “1 Kasım seçimleri 7 Haziran seçimlerinin kazasıdır. İstiyoruz ki biz bu kazamızı da düzgün eda edelim. Teşkilatlar olarak adaylarımızla birlikte bir arada, el ele gönül gönüle başarıyı yakalayalım.” dedi.

“BEN DE ORDU’NUN DEĞERLERİNDEN BİR TANESİYİM”
İl Başkanı Uğur Çelenk’ten sonra adaylar arasında ilk konuşmayı yapan 5.sıra Milletvekili adayı Mehmet Kara en fazla merak edilen ismin kendisi olduğunu ifade ederek, “Belirtmek isterim ki Ordu'da yaşayan Orduluların dışında başka şehirlerde yaşayan Ordu'dan daha fazla bir kalabalık nüfus var. Bende acizane Ordu'nun değerlerinden bir tanesiyim. Ben Fatsa Yapraklı mahallesi doğumluyum. Fatsa'da 1 dönem öğretmenlik yaptım. Fatsa dışında yaşadığım zamanlar yılda 4-5 defa memleketime gelip gidiyorum. 1 Kasım seçimlerinin Milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Ben ayrıca Avrupa'da Avrupa Türk Demokratlar Birliği Genel Başkan Yardımcısıyım. Bu süreçte her zaman aranızda bulunmaya gayret göstereceğim.” diye konuştu.

“AĞIR VE AMLAMLI BİR GÖREVE TALİP OLDUK, GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ”
Daha sonra konuşan AK Parti 4.sıra Milletvekili adayı Ergün Taşçı ise Fatsa'nın bir evladı olduğunu vurgulayarak, “1 Kasım'da İnşallah hep birlikte tarih yazacağız. Artık sahaya indik ve çalışıyoruz. Çok güzel bir hava olduğunu görüyorum. Allah bu birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Şahsımın almış olduğu görev ağır bir görev olduğu gibi anlamlı bir görev. Gece gündüz çalışarak sizlere layık olmaya çalışacağız. İnşallah dünyada bizden destek bekleyen umut bekleyen insanlara bu süreçte vereceğimiz katkı için şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyorum.” şeklinde konuştu.

“BU BÜYÜK AİLEYİ GÖRDÜKÇE AZMİMİZ DAHA DA ARTIYOR”

Ak Parti 3.sıra Milletvekili adayı Metin Gündoğdu ise, “Bayram sevincimiz İnşallah 1 Kasım akşamı zirve noktasına ulaşır. İnşallah 1 Kasım'da Büyükşehir Ordu'da hedeflediğimiz sonuca ben varacağımıza inanıyorum. Bu kitleyi bu büyük aileyi gördükçe de azmimiz daha da artıyor. Ordu'da yapılması gerekenleri Büyükşehir Belediye Başkanımız öncülüğünde bizim de üzerimize ne düşüyorsa birlikte yapacağız. Ankara'da takip edilmesi gereken konuları takip edeceğiz. İnşallah bu mücadelemiz hayırlı olur ve inşallah sizlere layık olmaya çalışacağız.” dedi.

“DAHA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE KURACAĞIZ”
Bayramlaşmada son konuşmayı yapan Ak Parti Ordu Milletvekili aynı zamanda 2. sıra Milletvekili adayı Oktay Çanak’da yaptığı konuşmada, “7 Haziran seçimleri sonrası bir otorite boşluğu bekleyenler, bir kaos ortamı bekleyenler harekete geçmiş oldu. Daha önce de söylediğim gibi gerçekten Türkiye'yi yönetecek şu anda bir tek parti var, o da Ak Parti’dir. Çünkü Ak Parti gerçekten Milletini anlayan, Milletini düşünen, Milleti ile yatıp kalkıp onların dertleriyle dertlenen bir partidir. Bu partinin mensupları, çalışanları, üyeleri bu Milletin içerisinde bu Milletle beraber aynı havayı soluyan Milletlerdir. Ben eminim ki Karadeniz'de, Ordu'da kendi düşüncelerinde CHP’ye oy veren kardeşlerimiz Ankara'ya gittiklerinde o CHP’yi bulamayacaklar. Ogün MHP'ye oy veren kardeşlerimiz herhalde 7 Haziran’dan bu yana izledikleri MHP yönetiminde çok yanlışlar yapıldığını, ülkemiz adına hiçbir şey yapılmadığını görmüşlerdir. Hatta buna dayanamayan MHP'nin kurucusu rahmetli Alparslan Türkeş'in oğlu Tuğrul Türkeş bile partisine terk etmek durumunda kalmıştır. 1 Kasım sonrası da ülkede nasıl bir kaos çıkarabilirim diye düşünenler olacaktır. Maalesef böyle bir yerde tek başına çok güçlü iktidar çıkartma zorunluluğumuz vardır. Çünkü Türk Milleti geçmiş tarihe bakıldığında kendi çözümlerini kendi kahramanlıklarını oluşturmuştur. 1 Kasım tarihi de inşallah bu çözümün yine Milletin eliyle olacağı bir tarihtir. Burada yolları yapmak, hava alanı yapmak bazı hizmetleri yapmakla sadece oy istemenin olacağı bir seçim zemini değil. Onun için biz Kurban bayramındaki ağız tadımızı bozmayacak bundan sonra daha güzel daha güçlü bir Türkiye grup sadece Türkiye içerisinde değil tüm dünya içerisinde mazlum Milletlere yardım edebilecek bir yönetim oluşturmak zorundayız.” şeklinde konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.