AK PARTİDE BAYRAMLAŞMA TÖRENİ
06.07.2016

Ramazan Bayramı nedeniyle Ak parti Fatsa İlçe Teşkilatında bayramlaşma merasimi bayramın ikinci günü gerçekleşti. Ak Parti İlçe Teşkilatı'nda gerçekleşen bayramlaşma törenine Fatsa Belediye Başkan Yardımcımız Muharrem Aktepe, Ak Parti İlçe Başkanımız Abdullah Uçar, teşkilat üyeleri, Partililer ve vatandaşlar katıldı.

Bayramlaşma merasiminde ilk konuşmayı yapan Ak parti Fatsa İlçe Başkanı Abdullah Uçar; “Bugün bayramın ikinci günü, bayramı illimizde ve ilçemizde buruk yaşadık. Bayram gecesinden itibaren yağan yoğun yağış miktarı ile birlikte Fatsamız’ın sanayi sitesi, organize sanayi bölgesi ve Ilıca’nın Mahalleri ve mevkileri arasında sel sonucu büyük hasarlar meydana geldi. Ben özellikle buradaki vatandaşlarımıza tekrar geçmiş olsun diliyorum. Yağışlar Cuma gününe kadar devam edecek gibi gözüküyor. Buradan vatandaşlarımızı da uyaralım. Manevi atmosferin yoğun olduğu ramazan ayını bitirmiş olduk. Rabbim tuttuğumuz oruçları kabul eylesin. Ülkemizde yaşanan terör saldırılarından dolayı şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine de başsağlığı diliyorum. Dün Giresun’da askeri helikopter düşmesi sonucu 7 şehidimiz var. Bunun için Başbakan Yardımcılarımız, Milletvekillerimiz ve Belediye Başkanlarımız şehit cenazelerinden dolayı burada olamadılar. hepsinin sizlere mesajları var. Hepinizin bayramlarını kutluyorlar” dedi.

Herkese hayırlı bayramlar dileyen Fatsa Belediye Başkan Yardımcımız Muharrem Aktepe, İlçemizde yaşanan sel felaketinden dolayı buruk bir bayram geçirdiklerini dile getirerek; “Dün gece saat gece 2 buçuktan bu yana yağan yağmurların neticesinde şehrimizde ciddi bir afet yaşıyoruz. Sıkıntılı bir durum içerisindeyiz. Arkadaşlarımız, ekiplerimiz, personellerimiz bayram demeden Ordu Büyükşehir Belediye ekiplerimiz ile birlikte bu iş ile uğraşıyorlar. Dün bir kısım çalışmalar yaptık ama bu gece yağan yağmurun neticesinde yapmış olduğumuz çalışmalar ile alakalı yollarda tekrar kapanmalar meydana geldi. Köprüler yıkıldı, yollar kapandı, bazı evlerde hasar var. Bununla ilgili hem Ordu Büyükşehir Belediyemiz hem de İlçe Belediyelerimiz ve afet ekipleri ile birlikte gerekli çalışmalar yapılıyor. Yağışlar Cuma günü de devam edecek. Buradan vatandaşlarımızı da uyarmış olalım. Tabi tek tesellimiz ilçemizde can kaybımızın olmaması. Perşembe ilçemizde iki tane selden vefat eden, iki tane de kayıp vatandaşımız var. İnşallah kayıplar da sağ sağlim bulunabilir. Ölenlerin ailelerinde başsağlığı diliyorum. Giresun’da ki helikopter kazasından sonra şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine de başsağlığı diliyorum. Devletimiz gerekli yardımları yapacaktır. Rabbim böyle bir afet bir daha yaşatmasın inşallah” dedi.

Program Bayramlaşma merasimi sonrası sona erdi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.