AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATI İLÇE DANIŞMA TOPLANTISI YAPTI
24.08.2015

Ak Parti Fatsa İlçe Başkanlığı organize dizisinde Ağustos ayı İlçe Danışma Meclisi toplantısı yapıldı. Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı'nda yapılan İlçe Danışma Meclisi toplantısına Ak Parti Ordu Milletvekilimiz Oktay Çanak, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz, Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Ak Parti Ordu İl Başkanımız Uğur Çelenk, Ak Parti Fatsa İlçe Başkanımız Abdullah Uçar, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcımız Ahmet Çoruh ve partililer katıldı.

“GEÇEN DÖNEMİ 5 KATI HİZMET OLACAK”
Toplantıda ikinci konuşmayı yapan Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan çok kısa bir tarihte genel seçim yapıldığını ifade ederek, “Siyaset belki durulduğu gibi görünse de durulmadı, hizmetlerimiz de durmadı daha yoğun bir şekilde devam ediyor. Yeni süreçte Fatsa ilçemizde ve bölgemizde çok ciddi çalışmalar başladı ve devam ediyor. 2014 yılı Büyükşehir olmamız nedeniyle yeni sistemin oluşturulması ve yapılanma ile geçti, vatandaşlarımız hizmetlerin bir an önce başlamasını beklerken bizler başta büyükşehir olmak üzere bizler yeni sistem kurmakla bir yılı geride bıraktık. Son genel seçime bu yüzden daha çok yapacaklarımızı anlatarak girdik bugün hamdolsun yaptıklarımızı da anlatarak girebiliyoruz. Fatsa'da söz verdiğimiz hizmetlerden en önemlisi başta Büyükşehir Belediyemizin ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın çalışmaları ile birlikte kamuoyunun da öncelik gördüğü yol hizmetleri vatandaşlarımız ekseriyetle yol istediği için hep yola öncelik verdik. Ordu ilimizin tamamında çok ciddi şekilde asfalt hazırlık çalışmaları yapıldı ve şu anda devam ediyor. Vatandaşlarımız öncelikle hep kendi yollarının yapılmasını istiyor. Vatandaşımız bilmeli ki bizler bir yıllığına değil bu görevi 5 yıllığına aldık bu manada ana yollar öncelik verilerek ciddi manada bir yol çalışması başladı. Geçtiğimiz dönemde köy ve beldeleri için ayrılan 5 milyon TL liralık kaynak bugün sadece Büyükşehir Belediyemizin ihalesini yaptı yolların ihale bedeli 25 milyon lira. Büyükşehir hizmet noktasında bir fırsat demiştik ben bugün bu gördüğüm tabloda bu sözümü yineleyerek ifade etmek istiyorum 2 katı 3 katı hizmet olacak diye söylemiştim. Şu anda Büyükşehir belediyemizin yapmış olduğu sadece hazırlık çalışmaları ihalesini yaptığı programını yaptığı iki katını değil en az 5 katını yapacak. Bu yazın bütün mahalleleri öncelik yol olmak kaydıyla çok yoğun bir çalışma olacak. 5 yılın sonunda baktığımızda bir önceki döneme mukayese ile Ordu ilimize yapılacak olan hizmetler Fatsa ilçemize yapılmış hizmetler bir önceki dönemin 5 katı 10 katı olacak bugünden onu görüyorum o yüzden asla kimse karamsarlığa kapılmasın. Büyükşehir çok büyük bir fırsattır destek veren emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Herkesten hassaten rica ediyorum. Ak Partili olarak özellikle seçime gittiğimiz bu süreçte yapılmayanları değil bugün yapılacakları ve yapılanları daha çok anlatalım. Yol gibi hizmetlerin yanı sıra sosyal projelerde bizim için önceliklidir.” diye konuştu.

KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJEMİZDE CUMHURİYET MEYDANI DA VAR HARİKALAR DİYARI DA VAR”
Bugün Fatsa'da birçok projenin hayata geçtiğini açık yüreklilikle söyleyebildiğini vurgulayan Başkanımız Anlayan, “Şu anda Bolaman Irmağı kıyı düzenleme projemiz olarak 15 dönümlük alanda yeşil alan çalışmamız devam ediyor. Cıngırt Mağaramıza Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz çok ciddi bir destek vereceğini açıkladı. Hiç programınızda olmayan bir Kadınlar Plajı Büyükşehir Belediyemiz desteğiyle çok kısa bir sürede yapılarak hizmete başladı. Bu bölgede ihtiyaç olduğunu bildiğimiz ve daha önce başladığımız Huzurevi’ni bitirmek Büyükşehir Belediyemize nasip olacak. Geçen haftaki Büyükşehir Belediye Meclisi toplantımızda 1 milyon lira kaynak Büyükşehir Meclisi'nden geçti. Kapalı pazar yeri projemiz şu anda Büyükşehir Belediyemiz tarafından hazırlanıyor. Biz hiçbir projemiz ile ilgili yalan konuşmadık biz bu zamana kadar neye inanıyorsak onu konuştuk ve onu taahhüt ettik. Cumhuriyet Meydanını da inanarak konuştuk taahhüt ettik Harikalar Diyarı’nı da inanarak konuştuk taahhüt ettik, Kentsel dönüşümünü de inanarak taahhüt ettik. Bir yıldır bu 3 proje ile ilgili çalışmalar devam ediyor ama bunlar gözle görünmüyor. Kentsel dönüşüm projesi bu zamana kadar Fatsa'nın gelmiş geçmiş en önemli projesidir. Bu proje Bakanlar Kurulu'nda onaylandı ve resmi gazetede yayınlandı. Bunlar Fatsa'yı çağ atlatacak önemli projeler. Kentsel dönüşüm ile ilgili resmi gazetede Evkaf mahallesi Kentsel Dönüşüm projesi yazıyor, Cumhuriyet meydanı yazmıyor. Bu yüzden yine yalan konuşuyorsun diyorlar. Projenin hepsi bir bütündür. Kentsel dönüşüm ile birlikte yenilenecek alan içerisinde Harikalar diyarı projesi de vardır, Cumhuriyet Meydanı için yıkılacak binalar için ayrılan ödenek de vardır. Cumhuriyet Meydanı projesi de, Harikalar Diyarı projesi de bizlere yalan konuşuyorsunuz diyenler çatlasa da patlasa da hayata geçecek. Bundan sonraki süreç şudur. Kentsel dönüşümün yapılacak alanda imar planı çalışması yapılacak oraya yıkılıp yeni yapılacak konutların uygulama projeleri yapılacak, mülk sahipleri ile görüşme süreci başlatılacak akabinde de buradan kazanılacak gelirler daha sonra karşılanmak üzere Cumhuriyet Meydanı istimlak bedeli de Şehircilik Bakanlığı'ndan öncelikle direkt aktarılarak binaların yıkımı gerçekleşecek. Ak Parti olarak çok seçimler yaşadık, her seçimde ayrı bir heyecan yaşıyoruz. Bugün daha fazla kenetlenmenin ve birlik olmanın zamanı. Önümüzdeki seçimin ülkemizin için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

“7 HAZİRAN’DA OY KAYBETMEDİK”
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz’da konuşmasına 7 haziran genel seçimlerini değerlendirerek başladı. 7 Haziran genel seçimlerinde oyunu düşürmeyen tek ilin Ordu ili olduğunu ifade ederek, “Belli bir oy kaybı olmuştur ama bu oy kaybı başka partilere gitmek sureti ile değil tam tersi sandığa gitmemek katılmamak ya da gidememek sureti ile olmuştur. Burada oluşan küskünlük ile ilgili üzerimize ne düşüyorsa yapacağız. Ben varsam iyiyim, ben yoksam kötüyüm bu anlayışı bırakmamız lazım. Yine bu partide üst düzey görevlerde bulunmuş insanların bu işin sorumluluğu falancaya aittir filanca ya aittir sözleri abesle iştigal olmuştur neticede buraya gelip de bu yine bu teşkilatlarla çalışacaksınız. Bizim Fatsa’mızın mahalleleri ile birlikte yol sorununu ve su sorununun çözdüğümüzde geriye kalan projelerin takip etmek bizler açısından çok zor değil. Biz bu yıl sadece 200 milyon yola sadece 52 milyon TL suya harcıyoruz bunu gelecek yılda harcayacağız ama 2017 yılından itibaren de başka projelerimize el atacağız. Biz başka projelere şimdiden de el atmaya başladık. Bu aşırı beklenti Büyükşehir olmakla birlikte bizim biraz frenlememiz lazım. Bu beklentinin sonu çok hayra alamet değil yapılanları görmüyorsunuz ama yapılmayanları bir numaralı sorun gibi hedef noktasına getiriyorsunuz bunlar çok doğru değil Teşkilatlarımızın özellikle bazı malum medyanın yerel uzantıları var onlarında tezgahına düşmemesi lazım. Bu eleştiriyi yapanların 7 Haziran seçimlerinde nereye oy verdikleri belli adamın ideolojisini biliyorsunuz kimliğini biliyorsunuz tartıştığı sorunların sorun olmadığını biliyorsunuz ama sözüne itibar ediyorsunuz, etmeyeceğiz önce kendimize çeki düzen vereceğiz. Bu çeki düzen vermek konusunda biraz rahat olun biz ne yaptığımızı biliyoruz. Hesabımızla, kitabımızla, bağlantılarımızla Ankara’mızla, Hükümetimizle, Cumhurbaşkanımızla biz ne yaptığımızı biliyoruz. Konuşuyorlar üzülüyoruz, iftira atıyorlar üzülüyoruz ama ciddiye almıyoruz. Adamın konuştuğu başından sonuna yalan ama cevap vermek bize düşmez biz onları Allah'a havale ediyoruz. Bizim CHP ile sorunumuz yok, bizim MHP ile sorunumuz yok. Bizim sorunumuz kendi içimizde falancı şunu demiş filanca bunu demiş, onun yerinde ben olmalıydım o makam çok güzel benim olmalıydı. Önce teşhisi doğru yapmalıyız ki çözümü de tedaviyi de yine beraber bulmalıyız. Biz neyin ne olduğunu görüyoruz.” diye konuştu.

“AK PARTİ'DEN ÖNCELİKLE AKP’LİLERİ ÇIKARTACAĞIZ”
Siyasette 20. yıla girdiğini vurgulayan Başkan Yılmaz, “Ak Parti'den öncelikle AKP’lileri çıkartacağız onu söylemeliyim çok AKP’li var içimizde. Bize hiç kimse Ak Parti dersi vermeye kalkmasın. Ordu'da Ak Parti'nin birinci üyesi benim. Ben belediye başkanı olarak devam ediyorum, Uğur bey il başkanı olarak, Oktay bey Milletvekili olarak devam ediyor. Bu işlerin geliş ve gidiş yöntemleri belli. 3-5 satan gazetelere pabuç bırakmayacağımız gibi yaptığımız hizmetleri kamuoyu memnuniyetini de sonuna kadar takdir edeceğiz. Bugün muhalefet partilerinden bile Kadınlar Plajı yapılmasından memnuniyet duyduklarını bana söylüyorlar. Çevre illerimiz bile bizim projelerimizi şimdi örnek alıyor. Kentsel dönüşüm ile ilgili imzayı geciktiren biziz. Altınordu’daki projemizi de bekleten biziz. Hükümet olmadan bunların hiçbirisi olmaz. Ben Cumhuriyet meydanı için 20 milyon parayı Hükümetten alarak vereceğim ama şu an Hükümet yok ortada. Kentsel dönüşüm ile ilgili okumadan bilmeden yazıyorlar, bilmeden eleştiriyorlar. Aday adaylığı konusunda ben doğal mevziye çekileceğim. Partim bana bir şey sorarsa cevap veririm. Bu teşkilatları biz hiç kimseyi yedirmedik yedirmeyiz. Tüm belediye başkanlarımızla ilgili sorumluluk biz de onlara karşı bir şey sorulacak olursa hesabını biz veririz. Fatsa bizim için önemli, Fatsa modern bir yer büyük bir yer. Fatsa örnek bir yer Fatsa'da yapılanlar yapılacaklar. Memlekette bir çivisi olmayan memlekette bir dikili ağacı olmayanların eleştirisini bizim arkadaşlarımız kahramanlık gösterisi gibi ön plana çıkarmalarını ben anlayamıyorum. Teşkilatlarımızın belediyeyi eleştirmesini ben anlamıyorum. Neyi eleştiriyorsun, kendi aramızdaki bu dedikodu furyasını bir an önce bitirmemiz lazım. Falancı filancı ile bizim işimiz yok. Bizim memlekete hizmetle işimiz var. Hem yollarla ilgili hem suyla ilgili harcayacağımız para 500 milyon TL. Bunlar yol olarak gelecek göreceksiniz, su olarak gelecek göreceksiniz, kanalizasyon gelecek göreceksiniz.” dedi.

“SİYASET HER DAİM HAZIRLIKLI OLMAYI GEREKTİREN BİR ALAN”
Toplantıda son konuşmayı yapan Ak Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak Ordu ve Türkiye siyasetinin oldukça hızlı bir şekilde devam ettiğini belirterek, “Önümüzdeki süreçte de bu daha çok devam edecek gibi görünüyor. Siyaset her daim hazırlıklı olmayı gerektiren bir alan. Biz 2 ay önce bir seçim yaptık. O seçimlerde beklentiler oluşmasa da Ak Parti’nin Türkiye’yi yönetecek omurga parti olduğunu gördük. Burada üzüntü veren tek şey Ak Parti’nin tek başına iktidar olamamasıdır. Hal böyle olunca bazı mihraklar olmayacak şeyleri gündeme getirmeye başladı. Yaptığımız toplantılarda koalisyon hükümeti mutlaka kurulmalıydı görüşüne yer verdik. Çünkü neticede milletimizin vermiş olduğu bir karar vardı. Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu samimi bir şekilde koalisyon görüşmelerini sürdürdü.

Emin olun meclis sandalyesine oturun ve diğer partilerin vekillerini bir izleyin Türkiye’yi yönetebilecek tek partinin Ak Parti olduğunu daha iyi anlarsınız. Emanetin ehline teslim edilmesi gerekiyorsa hiç şüphesiz o parti Ak Partidir. Ak Parti devam ederse hepimiz Ordu’da huzur içinde yaşarız. Ak Parti iktidar olursa huzurlu bir ortam içinde projeleri hayata geçirebiliriz. Fitnelere fırsat vermeden aday adaylığı sürecini sağlıklı bir şekilde oluşturarak yolumuza devam etmeliyiz. Onun için bu toplantılar önemlidir. Bu toplantılarda istişareler yaparak seçime katkı verme arzusu içindeyiz.” Şeklinde konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.