AFETTEN ZARAR GÖREN ILICA BÖLGESİNDE İNCELEMELERDE BULUNULDU
06.07.2016

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz, Ak Parti Ordu Milletvekillerimiz Oktay Çanak, Ergün Taşçı, Metin Gündoğdu ve Fatsa Kaymakamımız Mehmet Yapıcı sel felaketinden en büyük ve en şiddetli zarar gören Ilıca, Uzundere,Üzümlüce ve Yavaş mahallerinde incelemelerde bulundular. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz burada yaptığı açıklamada selden zarar gören vatandaşlarımızın rahat olması gerektiğini belirterek, “Devletimiz ve Hükümetimiz bu yaraları saracak güçtedir. Meteoroloji verilerine göre devam edebileceği belirtilen sağanak yağışlarla ilgili vatandaşlarımızın daha dikkatli olmalarını bekliyoruz” dedi.
Bölgede yapılan incemele sonrası bir açıklama yapan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz sel felaketi nedeniyle en çok zarar gören en şiddetli zarar gören yerlerin Ilıca, Uzundere, Üzümlüce ve Yavaş mevkisinin olduğunu belirterek, “Bugün Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, muhtarlarımız milletvekili arkadaşlarımız ile birlikte bölgeye gezdik. Hakikaten Allah göstermesin afet dedikleri bu olsa gerek çok şükür ki bu havzada Fatsa güzergahında herhangi bir can kaybı olmadı. Perşembe ilçemizde 2 tane can kaybımız 2 tane yaralımız 2 tane de kayıp vatandaşımız var. Bu olağanüstü sel afetine rağmen bu bölgede can kaybının olmaması bizler için sevindirici. Bulunduğumuz alanda yer alan evin üzerinde dünkü sel sırasında mahsur kalan vatandaşlarımız kurtulmak için helikopter talepleri olmuştu son anda kendi imkanları ve vatandaşlarımızın yardımıyla kurtulunca helikopter ihtiyacı ortadan kalkmıştı. Bu bölge hem yukarısı hem aşağısı hasar tespitlerini ilgili birimler yapacak yerel yönetimler olarak bizler Fatsa Belediye Başkanımız ile birlikte biz takip edeceğiz. Yol, su, kanalizasyon başta köprüler olmak üzere vatandaşlarımız ciddi bir afete maruz kaldılar. Bu çerçevede AFAD’ın Genel Müdürü AFAD Başkanı ilgili Başbakan Yardımcımızın talimatıyla ilimizde olacaklar. Bizde Allah izin verirse Valimiz ile AFAD Başkanımızla bu bölgede olacağız.” dedi.

“MAL KAYIPLARINI TELAFİ EDECEK HÜKÜMETİMİZİN VE İKTİDARIMIZIN GÜCÜ VARDIR”
Bölgede bulunan muhtarlara da çağrıda bulunan Başkanımız Yılmaz, “Hasar tespitine ilişkin resmi çalışma yapacak ilgili birimler geldiğinde vatandaşın talep ettiği mağdur olduğunu ne kadar alan varsa kalem kalem bize bildirsinler biz burada devletimizin büyüklüğünü iktidarımızın güçlülüğünü göstermiş olalım diğer kalan alanlarda zaten hizmeti biz yapacağız. Milletvekili arkadaşlarımızın her birisi bugün gerek kanalizasyon ile ilgili Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü'nün AFAD ile ilgili bakan arkadaşlarımızı birebir aramak suretiyle ilimizin bu durumunu Ankara'ya bildirdiler. Buradan şükrümüz şudur mübarek Ramazan Bayramı günü bu kadar kalabalık nüfusun yoğunlaştığı arefe günü ile birlikte başlayan yağmur çok şükür ki bir can kaybına vesile olmadı. Elbette ki mal kayıpları vardır bunları telafi edecek hükümetimizin iktidarımızın gücü vardır. Herkese geçmiş olsun. Meteoroloji yağmurun tekrar geleceğini söylüyor vatandaşlarımız biraz daha dikkatli ve itinalı olsunlar. Allah beterinden korusun herkese geçmiş olsun” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.