ACARADAKİ İLGİ GÖRÜLMEYE DEĞERDİ
01.04.2008

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Gürcistan`a bağlı Acara özerk Cumhuriyetine yapılan geziyi değerlendirdi.

Başkan Anlayan gezimiz çok güzel geçti. Özellikle yakın ilgi beni çok etkiledi dedi. Fasiad`ın düzenlediği geziyle ilgili olarak, açıklamalarda bulunan Anlayan; Fasiad`ın düzenlediği geziye Belediye başkanı olarak bende katıldım. Hafta sonu yaptığımız gezide ilk olarak Batum Türk Başkonsolosluğunu ziyaret ettik. Başkonsolos bizimle çok ilgilendi. Kendisine çok teşekkür ettik.

Daha sonra heyetimiz Batum Sanayi ve Ticaret odasını ziyaret etti, burada Ekonomik ve ticari anlamada güzel görüşmeler yaptık. İnşallah önümüzdeki günlerde karşılıklı görüşmelerimiz devam edecek. Buradaki toplantıdan sonra Kobileti Belediye Başkanımızı ziyaret ettik. Kobileti şehri Fatsa`ya çok ilgili. Kobileti`de yaşan bir vatandaşın Fatsa`da akrabaları var. Onlar Fatsa`yı çok iyi tanıyorlar. Oradan Fatsa`ya çok selam getirdik. Onu da hemşerilerimizle paylaşmak istiyorum dediler.

Kobileti Belediye Başkanı ile görüşmemiz tamamlanınca, Fasiad heyeti ile beraber, Batum botanik parkını gezdik, burası da görülemeye değerdi. Gezimizin son günü Acara Özerk Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı ile karşılıklı olarak iş ve ekonomi konusunda görüşmeler yaptık. Bu toplantıda ilçemiz açısından çok yararlı geçti.

Heyetimizi son olarak Acara Özerk Cumhuriyeti Başbakanı kabul etti. Bizleri Başbakan 4 Bakanı ile beraber kabul etti. Buda bize verdikleri önemin bir göstergesiydi. Kısacası bu gezi beni çok mutlu etti. Acara Televizyonları da bizim gezimizi takip ettiler. Bundan sonra bu bölgeyle ilişkilerimiz daha da artarak devam edecek. Bizlere gösterdikleri ilgi unutulacak gibi değil. Bu ilgi gerçekten beni çok etkiledi. Geziyi düzenleyen Fasiad`a ve bizleri ağırlayan Acara Özerk Cumhuriyeti Yöneticilerine bir kez daha teşekkür ediyorum dediler.

Fasiad Gezi Ekibi


Batum Türk Başkonsolosluğunu Ziyaret


Batum Sanayi ve Ticaret Odasını ZiyaretKobileti Belediye Başkanını ZiyaretBatum Botanik Parkı Gezisi
Acara Özerk Cumhuriyeti Ekonomi Bakanını Ziyaret
Acara Özerk Cumhuriyeti Başbakanını ZiyaretAcara Televizyonları ile RöportajBatum Gezisi

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.