94.YIL COŞKUSU
23.04.2014

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 94.cü yılı kutlama etkinlikleri tüm yurt genelinde olduğu gibi ilçemizde de gerçekleşti.
23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı ile ilgili ilk tören Fatsa Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtı'na Milli Eğitim Müdürü Ahmet Gürsel Avcı tarafından tüm okullar adına çelenk konulmasıyla başladı.
Buradaki törene Kaymakam Bekir Atmaca, Belediye Başkanvekili Muharrem Aktepe, Garnizon Komutanı Binbaşı Salih Gödek, daire amirleri ve öğrenciler katıldı. Tören daha sonra Dumlupınar ilköğretim okulu bahçesinde devam etti. Kutlamalara Fatsa halkı büyük ilgi gösterdi.
Dumlupınar ilköğretim okulu bahçesinde gerçekleşen kutlamalar saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Daha sonra günün anlam ve önemi ile ilgili şiirler okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Dumlupınar Ortaokulu Müdürü Cemal Er gerçekleştirdi. Daha sonra sırasıyla Ana okulu ront gösterileri, sandalye kapma yarışı, çuval yarışı, yumurta taşıma yarışmaları gerçekleştirildi. Daha sonra yine öğrenciler tarafından müzik eşliğinde gösteriler düzenlendi ardında da folklor gösterileri gerçekleşti.
Semazen gösterilerinin de yer aldığı törende 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftası ile ilgili düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri protokol mensupları tarafından takdim edildi. Törenin son bölümünde öğrenciler ve protokol mensupları maket uçak attılar ve yine öğrenciler tarafından Türk bayraklı balonların gökyüzüne gönrderilmesi ile tören sona erdi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.