696 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNE BURS VERİYORUZ
04.12.2007

Fatsa Belediyesi tarihinde ilk defa geçen yıl başlattığı Üniversite öğrencilerine burs vermeye devam ediyor.


Bu yılki bursta taleplerinin çok fazla olması bursların Aralık ayında yatırılmasına neden oldu. Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan; Öğrencilerimize burs vermeye bu yılda devam edeceğiz. Geçen yıl ilk defa Belediye tarihinde burs verdik. Bu konuda ben çok hassasım.8 ay boyunca burslar yatacak. Bu yatan burs her ne kadar Aralık ayında yatsa da Kasım bursu olacak. Bu ay içersinde tekrar burs yatıracağız. Toplam bu yıl bursa 789 öğrenci müracaat etti bunlardan 696 Öğrencimize burs vereceğiz. Müracaat eden her öğrencimize burs veriyoruz. Ama en önemli şartımız Öğrencilerimizin ailelerinin Fatsa`da ikamet etmeleri gerekmekte, Nüfus sayımında Fatsa`da yazılamayan 93 öğrenci burs almaya hak kazanamadı.

Onun haricinde her öğrencimize burs verdik. Burslarımız geçen yıl olduğu gibi; 100 -75 ve 50 YTL. olarak yatacak. Öğrencinin Ekonomik ve ailevi durumuna göre Puanlama yaptık. Bu konuda Tahkikatlar yapıldı. Sosyal Hizmetler müdürlüğümüz gerekli incelemeleri yapıp sonuçlandırdı.

Tekrar özellikle şunu belirtmek istiyorum, Fatsa belediyesinden burs almanın tek şartı Nüfus sayımında Fatsa da yazılmaktı.

Her ayın 15 inden sonra Burslarımızı 8 ay boyunca yatıracağız. Burs almaya hak kazanan Öğrenci ve Ailelerini tebrik ediyorum.

Değerli öğrencilerimize derslerinde sonsuz başarılar diliyorum dedi. Burs kazanan öğrencilerin isim listesi www.fatsa.bel.tr`de duyurulurda bulunmaktadır.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.