500 ARAÇLIK KAPALI OTOPARK HİZMETE GİRDİ
17.08.2009Fatsa Belediyesi tarafından yap işlet devret modeliyle yapılan 500 araçlık kapalı otopark projesi tamamlandı.

Proje içersinde, market, kafeterya, yeşil alanlar, oturma alanları ile çocuk parkı bulunuyor. 500 araçlık otopark şuanda hizmete girdi. Bunun yanı sıra yine büyük bir markette geçtiğimiz aylarda halkın hizmetine açıldı. En önemli kısımlarından kafeteryada bugün itibariyle hizmete açıldı.

İlçelerde pek açılmayan hatta birçok ilde bulunmayan, MADO Pastanesi proje içersinde hizmet vermeye başladı. Yapılan çalışmaları değerlendiren Erçal şirketi sahibi, Burhanl Erçal yaptığı açıklamada, böyle bir proje düşünen Fatsa Belediyesi ve Başkan Hüseyin Anlayan`ı bir kez daha tebrik ediyorum. Bizler söz verdik ve projeyi zamanında tamamladık artık gerisi Fatsa`lı hemşerilerimize düşüyor. Otoparkımızı 500 araçlık olarak hizmete sunduk. Aylık abonmanımızı 75 TL. olarak belirledik, bunun yanı sıra 1 saatlik otopark ücretimizde 2 TL. dir. Fatsa`da ciddi anlamda otopark sıkıntısı vardı. Artık Vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile araçlarını otoparkımıza çekebilirler. 24 Saat güvenlik ve her araç sigortalı olarak korunmakta, ben bir kez daha bu projenin Fatsa`ya hayırlı olmasını diliyorum dediler.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan`da yaptığı açıklamada, bu projeyi hazırladığımızda birçok kişi hayal dedi. Projemizi animasyonla yaklaşık 6 ay tanıttık. Birçok kişi bu projeyi hayata geçiremezler dediler. Ben bizzat bu projeye inandım. Bizlere güvenen tüm arkadaşlarıma özellikle projeye destek veren Belediye Meclis üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Bu proje 5.6 Trilyon olarak ihaleye çıktı. Fakat tamamlanması yaklaşık 6.5 Trilyonu buldu. Projemizi yapan Erçal şirketine çok teşekkür ediyorum. Artık hayal diyenler gelip bu projeyi görsünler. Hayallerde gerçek oluyormuş bunu bilsinler. Ayrıca şunu özellikle belirtmek istiyorum. Buranın mülkiyeti Fatsa Belediyesine aittir. Erçal şirketi burayı 30 yıllığına işletecek ve daha sonra Belediyemize devredecektir.

Yani asıl sahibi Fatsa Belediyesidir. Projemiz tanıttığımız şekilde hizmete girdi. İçersinde büyük bir market bunun yanında da Türkiye`de sadece 1-2 ilçede açılan MADO Pastanesi de burada Erçal şirketi tarafından hizmete açıldı. Bu konuda ben Burhan Erçal`a bir kez daha teşekkür ediyorum. Fatsa bu proje ile birçok ilki de yaşamış olacak. Ayrıca önümüzdeki hafta dan itibaren Belediye Trafik Zabıtası birimini kurarak hizmete sunacağız. Artık kimse şehir merkezinde gelişi güzel araç parkı yapamayacak. Fatsa`da artık 500 araçlık bir otopark hizmete girdi. İster buraya ister başka yere araçlarını çeksinler burası bizi çokta ilgilendirmiyor. Ama özellikle şunu belirtmek istiyorum. Şehir merkezinde gelişi güzel araç parkına kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için bir kez daha uyarıyorum dediler.

Başkan Anlayan, projemizin büyük kısmı tamamlandı. Şimdi sadece bizim yeşil alan olarak düzenleyeceğimiz ve içersinde çocuk parkı olacak alan kaldı. Bununda alt yapısını bitirdik. Projemizin resmi açılışını Ramazan Bayramı haftasında yapmayı düşünüyoruz. Bunu da yine kamuoyuna duyuracağız. Açılışımızı başta siyasilerimiz olmak üzere tüm Fatsa`lılarla birlikte yapacağız. Ben bir kez daha bu büyük ve güzel projenin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.