4-7 EKİM 8.ORDU GÜNLERİ TANITIM FUARI BAŞLADI
04.10.2018

4-7 Ekim tarihleri arasında İstanbul Maltepe 8.Ordu Günleri Tanıtım Fuarı görkemli bir törenle açıldı. 8.Ordu Günleri Tanıtım Fuarının açılışına Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ak Parti Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Hamarat, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ordu’nun 19 İlçe Belediye Başkanları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

“İSTANBUL’DA ORDU OLARAK 3.BÜYÜK NÜFUSA SAHİBİZ”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı gösterisi ile başlayan açılış töreninde ilk konuşmayı yapan Ordu Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Celalettin Dervişoğlu 5 aylık bir çalışma ile Ordu Günleri Fuarının gerçekleşmesini sağladıklarını belirterek, “Biz Ordu ili olarak İstanbul’da 3.nüfusa sahibiz. Biz bu faaliyetleri yaparken gönüllü insanlar olarak bir yere kadar yapabiliyoruz. Bunun dışında bu işin siyasi ayağının da olması lazım. Bu bakımdan bizim temsil noktasında siyasi ayağımızın güçlü olması lazım.” dedi.

“ORDU’YU GELECEĞE TAŞIMANIN MÜCADELESİNİ VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş ise yaptığı konuşmada Ordu’yu geleceğe taşımanın mücadelesini vermeye devam edeceklerini ifade ederek, “Üstlendiğimiz sorumluluk özellikle hem Ordu hem de Ordulu olup başka illerde yaşayan hemşerilerimiz için bir hizmet aracıdır. Bu sorumluluk bilinci ile gece gündüz çalışmamızı sürdüreceğiz ve bugün burada buluşmamızın çok daha ötesinde inşallah 31 Mart 2019 ‘da yapılacak yerel seçimlerde Ülkemiz için geleceğimiz için ve İlimiz için Ak Partimiz için en üst seviye taşımaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

“ŞEHİR BULUŞMALARINI ÖNEMSİYORUM”

Açılışın son konuşmasını yapan Ordu Valisi Seddar Yavuz Dünya’da devletlerin bir birleri ile yarıştığını bu yarışmaların artık yerini mikro yarışmalara bıraktı. Dolayısıyla ilçeler yarışacak, illler yarışacak sonra da ülkeler yarışacak. Bu yarışmayla birlikte güzellikler ve refah seviye artacak. İşte bu kapsamda bir de küreselleşme ve globalleşmenin getirdiği yerel değerlerin yok edildiği bu dünyada yerel değerlerin yaşatılması kültürümüzün kıymetinin bilinmesi ve bizden sonraki kuşaklara aktarılması bakımından bu tür şehir buluşmalarını fevkalade önemsiyorum.” şeklinde konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.