30 YILLIK SORUNU BAKAN ŞAHİN ÇÖZDÜ
20.12.2012

İçişleri Bakanı Sayın İdris Naim Şahin beyin destekleriyle, yıllardır çözümlenemeyen Hükümet konağı önünün düzenlenmesi çalışmasında çözüme ulaşıldı.Bakan Şahin Fatsa Belediyesine,buranın istimlak ı için 2.5 Trilyon Lira gönderdi.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan,

Hükümet konağı önünde meydan çalışması yapacağız.Bu konuda alanı kaymakam beyle gezerek istişare yapıyoruz.Mevcut yapısı itibariyle Kaymakamlık önü çok kullanışsız bir durumda.

Özellikle hükümet konağı önünde asfaltla bağlantıyı kesen,2.5 dönümlük bir arsa vardı.

30 senedir bu arsanın istimlak ı yapılamıyordu.Defalarca Bakanlığa yazılmasına rağmen bu sorun çözümlenememişti.

Bu alan Hükümet konağı önünü öldürüyordu. Biz şimdi bu sorun u çözerek Hükümet konağı önüne 6 Dönümlük(6.000m2.) Meydan çalışması yapıyoruz.

Hükümet konağı önünü kapatan 2.5 dönümlük alanın imar planı ve tadilatı yapılarak,mülkiyet sahipleriyle de başka bir yer takas edilerek,tapuyu üstümüze aldık.

Daha sonra bu tapuyu kaymakamlığımıza sattık ve devrettik.

Şimdi İçişleri Bakanımızın hemşerimiz olması bizim için çok büyük bir şans ve avantaj.

Ben ilçemiz açısından büyük önem arz eden 30 yıllık bu sorunu çözen Bakanımız sayın İdris Naim Şahin beye Fatsalılar adına çok teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum.

Onun desteğiyle bu istimlak ı yaptık. Bakanlıktan 2.5 Trilyon Lira para aldık. Bu para Belediyemiz hesaplarına girdi.

Şimdi bu alanda 6 dönümlük güzel bir meydan çalışması başlatacağız.

Meydan deyince akla hep Cumhuriyet Meydanı geliyordu. Orayla ilgilide ciddi çalışmalarımız devam etmekte. Fakat Hükümet konağı önü apayrı bir meydan olacak.

Bir meydan beklerken, Fatsa 2 meydan kazanmış olacak.

Ben bir kez daha Sayın Bakanımız İdris Naim Şahin beye Tüm Fatsa lılar adına tekrar teşekkür ediyorum dedi.

İlçe Kaymakamımız Bekir Atmaca da yaptığı açıklamada;

Bir şehrin en önemli göstergesi meydanlarıdır. Hükümet konağı önünde yıllardır meydan sorunu vardı. Şimdi Belediye Başkanımızla birlikte taslak üzerinde çalışıyoruz. Amacımız ilçemize ve Konağımıza yakışır bir meydan yapmak.

Bu bağlamda Anıt önü daha iyi kullanılır hale getirilecek, vatandaşlarımıza oturma alanları yapılarak, yeşil alanlara arttırılarak güzel bir meydan oluşturulacak.

En önemliside, burada 30 senedir kamulaştırma sorunu vardı. Sayın İçişleri Bakanımız İdris Naim Şahin beyin destekleriyle bu sorun çözümlendi. Sayın Bakanımıza desteğinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Şimdi Belediyemizle istişare yaparak alan için güzel bir çalışma başlattık. Fatsa mıza ve Hükümet konağımıza yakışır bir Meydan fatsaya kazandırmış olacağız dedi.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.