30 YIL SONRA YENİDEN
06.06.2008
Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan 30 yıl aradan sonra İlkokulunu okuduğu Meşebükü ilköğretim okuluna giderek oturduğu sıraya tekrar oturarak anılarını tazeledi.

Okul ziyaretinde Başkan Hüseyin Anlayan`ın duygulandığı gözlerden kaçmadı. Tam 30 yıl dile kolay, Okulu gezerek ilk öğretmenin Hasan Bayar`dı. Daha sonra Hasan hocamızın Fatsa`ya tayininin çıkmasından sonra Ali Ekiz öğretmenimiz bizi okuttu. Ondan sonra Ali Ekiz`in Eşi Ayşe Ekiz hocam bizi 5. sınıfa kadar okuttu. Şuanda bu Öğretmenlerimin hepsi hayatta. Onlara Allah tan uzun ömürler diliyorum. Bu okulla şuan da geçmişe yolculuk yaptım dedi.

Okul Müdürü Birol Usta`da yaptığı açıklamada; Belediye Başkanımızın Okulumuzu ziyaret etmesi bizi çok mutlu etti. Geçtiğimiz günlerde 1979 yılında mezun olan bir arkadaşımız bizden Diploma sureti istemeye gelmişti. Ona evrak hazırlarken Başkanımızın Diploma kayıt notlarını gördük. Belediye Başkanımızın karnesi baştan sona PEKİYİ ile dolu. Onun büyük adam olacağı çocukluğundan belliymiş dedi.

Daha sonra Okul arşivinden Başkanın resminin de bulunduğu Diplomata defterinden o yıl okuyan sınıf arkadaşlarının isimleri ve resimlerine bakıldı. Başkan Anlayan bu resimlere bakarken arkadaşlarını da anmış oldu ve Okul Müdürü Birol Usta`ya teşekkür etti.

Okul gezildikten sonra, Öğretmenlerle bahçede oturarak sohbet eden Başkan Anlayan, Okul idaresi ve Öğretmenlerin istek ve arzularını dinlediler.

Okul artık fiziki yapı olarak kullanılamayacak duruma gelmiş. Başkan Anlayan yeni Okul inşaatı Devlet-Vatandaş işbirliği ile sürüyor. Bu Okul inşaatına bizde Belediye olarak büyük destek veriyoruz. Önümüzdeki yıl en geç 2. dönem yeni okulunuza kavuşacaksınız. Ama burası bizim için tarihi ve anılarımızın olduğu bir yer olarak kalacak.

Ben bir kez daha bugün okulumu gezdiğim için çok mutlu oldum. Bura da görev yapan Okul Müdürü, Öğretmen ve Öğrenci kardeşlerime eğitim öğretim hayatlarında başarılar diliyorum dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.