3 MAHALLEYE GEÇİŞ SAĞLANAN 3 GÖZLÜ MENFEZİN YAPIMI TAMAMLANDI
19.12.2018

Fatsa ilçemize bağlı Yassıbahçe – Bülbül – Buharı mahallerine alternatif bir yol olan Bolaman-Perşembe Otoyolundan geçiş yapılan dere yapılan 3 gözlü menfez sayesinde tekrar ulaşıma açıldı.
Yassıbahçe – Bülbül – Buharı mahallerine geçiş sağlanan menfez 2016 yılında meydana gelen sel afetinde yıkılmış , 2 yıllık süreçte birkaç kez tadilat gördüyse de son sel afetinde tamamen yıkılmıştı. Fatsa Belediyemiz Kırsal Hizmetler Müdürlüğü İkinci Bölge Şefliği tarafından bir hafta süren çalışma ile Yassıbahçe – Bülbül – Buharı mahallerine geçiş sağlanan dereye 3 gözlü 7.5 metre uzunluğunda 4 metre genişliğinde menfez yapılarak yol tekrardan ulaşıma açıldı.

“KONU TAKİBİMİZDEYDİ”
Fatsa Belediye Başkanımız Muharrem Aktepe, Yassıbahçe – Bülbül – Buharı mahallerine geçiş yapılan deredeki menfezin yıkılmasından sonra konuyu DSİ, Karayolları gibi kurumlarla sürekli görüşerek takip ettiklerini belirterek, “Menfezin ilk yıkılma tarihinden sonra birkaç kez onarım yapılsa da bir yıl önceki selde menfez tamamen yıkılmıştı. Gelinen noktada menfezi tekrar yaparak 3 mahalleye ulaşıma tekrar açtık. Cenabı Allah tekrar bir sel afetinden hepimizi korusun.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.