26 ÜLKEDEN 80 ARAP GAZETECİ FATSA İLÇEMİZDE AĞIRLANDI
08.11.2015

Ordu Valiliği’nin daveti üzerine turizmin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla ilimize gelen Arap gazeteciler dün akşam Fatsa ilçemizde ağırlandı.

Ordu’ya 26 ülkeden gelen 80 gazeteci, gündüz Bolaman Yıldız otelde yöresel ürünlerden oluşan bir mönü ile kahvaltı yaptıktan sonra Aybastı Perşembe Yaylasını gezdikten sonra dönüş yolunda Kabataş ilçesine uğradılar ve buradan Fatsa ilçesinde organize edilen yemeğe katıldılar.

Fatsalı Hünkar Restaurant’ta gerçekleşen yemeğe Ak Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Kaymakam Mehmet Yapıcı, Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, İl Kültür Turizm Müdürü Uğur Toparlak, Arap gazeteciler ve yerel gazeteciler katıldı.

Yemek sırasında Arap gazetecilerden bazıları Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu’na plaket ve madalya gibi çeşitli hediyeler taktim ettiler. Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu yemekte yaptığı konuşmada, Büyükşehir Ordu’nun çok geniş bir coğrafyaya sahip olduğunu ve 5-6 günde tama olarak gezilemeyecek bir yer olduğunu belirterek, “Ordu, fındığın başkenti. En fazla fındık üretilen il. Bal ve kivi üretimi de yapılıyor. Ordu’da şelaleler, doğal göller, ormanlar, vadilerle İsviçre Alp dağlarını kıskandıracak güzellikte bir şehirle karşılaşacaksınız. Bu güzellikleri yakından görme fırsatını elde etmiş oluyorsunuz. Buradan çok iyi intibalarla ayrılacağınıza inanıyorum. Umarım gittiğiniz yerlerde bizlerden güzel sözlerle bahsedersiniz. Sizleri tekrar burada görmek isteriz. Ordu keşfedilmeyi bekleyen bir mücevher gibi. Karadeniz’in incisi. Biz turizmde Ordu’yu tanıtmak için yola çıktık. Karadeniz’e Arap ülkelerinden de çok miktarda turist geliyor. Bu amaçla daha geniş kitlelere Ordu’yu Karadeniz’in güzelliklerini tanıtmak için yola çıktık.” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.