23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
23.04.2016

Fatsa ilçemizde 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı kutlamaları Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk koyma töreni ile başladı. Ardından Dumlupınar İlkokulu bahçesinde kutlama programı gerçekleşti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programına Kaymakam Mehmet Yapıcı, Garnizon Komutan Vekili Jn.Yarb. Halit Gülten, Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Fatsa Cumhuriyet Başsavcısı Selamettin Bayçelebi, Fatsa İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Etem Öztürk, Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Cinoğlu, siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve çok sayıda izleyici katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Fatsa Dumlupınar İlkokulu Müdürü Cemal Er yaptı. Er, “Bugün bir ulusun kendi kaderini yine kendisinin çizdiği bir gündür. Bundan 95 yıl önce ordusu dağıtılmış, yurdu işgal edilmiş bir milletin yeniden toparlanma, ayağa kalkma, yurduna ve geleceğine sahip çıkma kararını aldığı gündür. Büyük önder, farklı düşüncelere ev sahipliği yapacak olan meclisi siz çocuklara emanet etti. 23 Nisan 1920 tüm ulusumuzun, özelliklede siz çocukların bayramıdır. Bu aziz millet dün olduğu gibi bugünde birlik ve beraberlik içinde önünde uzanan aydınlık yolda, emin adımlarla ilerlemeye devam edecek, benimsediği evrensel ilkeleri muhafaza ederek, uygar dünyanın onurlu bir üyesi olmak için verdiği kararlı mücadeleyi sürdürecektir” dedi.
Konuşmaların ardından program halk oyunu ekiplerinin gösterileri, ana sınıfı öğrencileri gösterileri, taekwando gösterileri, öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunması ile devam etti. Öğrencilerin Kafkas gösterisi programa renk kattı. Programın son bölümünde Gürcistan’dan misafir gelen öğrenciler şarkılar söylediler ve gösterilerini sundular. Program 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı ile ilgili resim şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül verilmesi ve Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu sağlık için hareketli yaşamın ve egzersizin önemi vurgulayan hareketli yaşam ve egzersizin çocuklukta başlaması gerektiğine dikkat çekmek için öğrencilere bisiklet hediye edilmesi ile sona erdi. Öğrencilere bisikletlerini İlçe Sağlık Müdürü Işıl Aralan takdim etti.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.