23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
23.04.2015

Fatsa’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı kutlamaları Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk koyulmasıyla başladı. Törende Atatürk Anıtı’na tek çelengi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına Müdür Ekrem Cinoğlu bıraktı. Ardından Dumlupınar İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı törene geçildi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programına Kaymakam Mehmet Yapıcı, Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Belediye Başkan Yardımcımız Fatih Erişmiş, Fatsa Cumhuriyet Başsavcısı Murat İnceel, Fatsa ilçe Emniyet Müdürü İbrahim Etem Öztürk, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Halit Gülten, Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Cinoğlu, siyasi parti başkanları, sivil toplum örgütleri temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve çok sayıda izleyici katıldı.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Fatsa Dumlupınar İlkokulu Müdürü Cemal Er yaptı. Er, “Bugün bir ulusun kendi kaderini yine kendisinin çizdiği bir gündür. Bundan 95 yıl önce ordusu dağıtılmış, yurdu işgal edilmiş bir milletin yeniden toparlanma, ayağa kalkma, yurduna ve geleceğine sahip çıkma kararını aldığı gündür. Büyük önder, farklı düşüncelere ev sahipliği yapacak olan meclisi siz çocuklara emanet etti. 23 Nisan 1920 tüm ulusumuzun, özelliklede siz çocukların bayramıdır. Bu aziz millet dün olduğu gibi bugünde birlik ve beraberlik içinde önünde uzanan aydınlık yolda, emin adımlarla ilerlemeye devam edecek, benimsediği evrensel ilkeleri muhafaza ederek, uygar dünyanın onurlu bir üyesi olmak için verdiği kararlı mücadeleyi sürdürecektir” dedi.
Konuşmaların ardından program halk oyunu ekiplerinin gösterileri, ana sınıfı öğrencileri step gösterileri, Anadolu Ateş Grubu’nun gösterisi, öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunması ve ardından ödül töreni ile son buldu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.