2012 YILI YATIRIM BEDELİMİZ 15 MİLYON TL
22.08.2012

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan Belediyede gerçekleşen Bayramlaşma töreninde projelerden söz ederken bu yıl 250 bin metre kare asfalt yaparak Fatsa’nın doğusundan batısına yol sorununu çözeceklerini söyledi.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan bir Ramazan ayını daha güzelliğiyle geride bıraktıklarını belirterek, “Allah’ımıza hamd olsun, bir Ramazan Bayramına daha kavuştuk” dedi.

Yaz sezonunun Belediyelerin çalışma sezonu olduğunu belirten Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Yaptığımız çalışmaları halkımıza yeterince anlatamadığımıza inanıyorum. Bir türlü şov yapmayı beceremiyoruz. Bu sene Fatsa’da Belediyemizin genel idareden hariç yaptığı yatırım bedeli 15 milyon TL’yi geçiyor. Alt yapı hizmetlerimizin yatırım bedeli çok büyük ama tabiri caizse bunlar nankör hizmetler. Toprağın altına yapıldığı için görünmüyor. Sadece su ve kanalizasyon için bu sene 1.5 milyon TL’lik yatırım yapıyoruz. Bu yazın 19 tane çocuk parkını tek kalemde yapıyoruz. Onun da yatırımı 600 bin TL.

“ÇÖPLÜKTE GONDOLLAR YÜZECEK”

Çöpte çok ciddi mesafe aldıklarını belirten Başkan Anlayan, “Şehrin göbeğine artık çöp dökmüyoruz. Sadece çöp alanına yapılacak olan rehabilite bedeli 2 milyon 180 bin TL. daha sonra bu çöp alanı 211 dönümlük alanıyla bir harikalar diyarı olacak. Ankara’daki Altın Parkı görenler burayı emsal görebilirler. Elekçi ırmağında sandallar gezecek dediğimizde muhalefet bizle alay etmişti, şimdi de biz diyoruz ki çöplük alanında da gondollar gezecek” dedi.

“SPOR KOMPLEKSİNDE HALI SAHA YOK YÜZMEHAVUZU VAR”

Bir çok kişinin hala Spor Kompleksinin nerede olduğunu bilmediğini vurgulayan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Spor Kompleksimizi Eylül sonu Ekim başı bitirmeyi hedefliyoruz. Spor Kompleksini hala idrak edemeyenler var. Halı saha ne zamana açılacak diyenler var. Bizim Spor Kompleksinde halı saha yok yüzme havuzu var, saunası var fitnesi var. Bittiğinde buranın yatırım bedeli 8 milyon TL’yi bulacak” diye konuştu.

“BU SENE ASFALTYILI OLACAK”

Bu sene 2 ayrı bölgede asfalt çalışması yaptıklarını belirten Başkan Anlayan, “Bunun bir tanesi imar alanı dışındaki mahallelerin vatandaşın daha çok kullandığı mücavir alanlarda sati kaplama asfalt yapıyoruz. Bu sene imar alanı dışında yapacağımız sati kaplama asfalt toplamda 30 kilometreyi bulacak. İmar geçen alanda yolu parke olmayan yerlerin hepsini asfalt yapıyoruz. Yaz ayı başında 150 bin metrekare sıcak asfalt yapacağız demiştik. Ama şuan geldiğimiz noktada biz 120 bin metrekareyi tamamladık. Bu seneki hedefimize 30 bin metrekare kaldı ama biz bu sene Dolunay Mahallemizin tamamını daha asfalt yapacağımızın sözünü vermiştik. Dolunay Mahallemizin asfaltı sadece 100 bin metrekareyi buluyor. O yüzden biz hedefimizi 150 bin metrekare asfalttan 250 bin metrekare sıcak asfalta çıkarttık. Fatsa’nın biri ucu Kurtuluş Mahallesinden diğer ucu Dolunay Mahallesinin son noktasına kadar tamamını asfaltlamış olacağız. Şehrimizin tamamı bu sayede yüzde 95’i asfaltlanmış olacak. 250 bin metrekare asfalt bizim kendi maliyet rakamlarımızla 7 milyon TL’yi geçen bir rakam. 1 milyon TL’de sati kaplama asfaltı saydığımızda bu rakam 8 milyon TL oluyor” şeklinde konuştu.

2012 YILINDA 15 TRİLYONLUK YATIRIM

1.Spor Kompleksi : 3 Trilyon 715 Milyar

2.Sıcak Asfalt: 3 Trilyon 451 Milyar

3.Kaplama Asfalt: 1 Trilyon 100 Milyar

4.Çöp yeri Rehabilite : 2 Trilyon 180 Milyar

5.Huzur Evi: 1 Trilyon 988 Milyar

6.İçme Suyu: 305 Milyar

7.Kanalizasyon: 600 Milyar

8.Dere Islahı :329 Milyar

9.Semt Parkları: 590 Milyar

10.Aydınlatma : 584 Milyar

11.Doğalgaz Dönüşüm Tankı : 490 Milyar

TOPLAM : 15 Trilyon 332 Milyar

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.