2012 YILI ASFALT YILI OLACAK!
15.05.2012

Fatsa Belediyesi bu sezonun ilk asfaltını serdi.Mustafa Kemal paşa Mahallesi Set caddesinde başlatılan çalışmada 500 ton asfalt kullanıldı.

Fatsalılara müjde veren Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan yapmış olduğu açıklamada; "2012 yılı Fatsa'da Asfalt yılı olacağını söyledi.

Başkan Anlayan; "İki senedir kendi asfaltımızı kurduğumuz tesislerimizde üretiyoruz. Belirli mahallelerimizde asfalt çalışmalarımız olmuş idi ama 2012 yılında çok daha yoğun bir şekilde asfalt çalışmalarına hazırlanıyoruz. Kış sezonunda Asfalt Şantiyemizin bakımlarını yaptık ve şu anda son aşamaya gelindi. Tabi bu süreçte her ne kadar asfaltı biz kendimiz üretiyor olsak ta bunun bir malzemesi var ve bu malzemelerin temini için ihaleler bitmiş durumda. Artık mevsimi bekliyoruz. Zaten kış sezonu asfalt için uygun bir sezon değil. Dolayısıyla yazı bekliyoruz. İnşallah Mayıs ayı itibari ile Fatsa'da asfalt çalışmaları hızlı bir şekilde başlayacak ve devam edecek. Fatsa'da Kurtuluş Mahallemizden Dolunay Mahallemize kadar yani doğusundan batısına kadar bütün mahallelerimizde yoğun bir şekilde sıcak asfalt çalışması olacak. Sıcak asfalt olarak imar yollarında ki planladığımız asfalt bu sene en az 150.000 m2 olacak inşallah. Allah bir kaza kader vermezse ve hava şartları da el verirse en az 150.000 m2 sıcak asfaltı Fatsa'da hayata geçirerek mahallelerde ciddi bir şekilde rahatlamayı inşallah hep beraber yaşayacağız. Vatandaşlarımız bu sene çok yoğun bir asfalt çalışması görecekler ve bu hizmeti almış olacaklar. Bizim sıcak asfaltı planladığımız imarlı mahallelerimizin dışında imar planı geçmemiş ama belediyemize bağlı mahallelerimizde var. Vatandaşlarımızı toz ve çamurdan kurtarmak için o mahallelerde de kaplama asfalt yapacağız. Bu yaz gerek sıcak asfalt gerekse kaplama asfalt olarak 300.000 m2'yi geçeceğimizi umut ediyorum. Şu ayrımı bir defa daha yapmak istiyorum. İmarlı mahallelerimizde sıcak, imar planı geçmemiş mahallelerimizde de kaplama asfalt yapılarak vatandaşlarımızı bu toz ve çamurdan inşallah kurtaracağız. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

Ayrıca Fatsalılardan dua beklediğini söyleyen Başkan Anlayan; "Geçen sene 100.000 m2 asfalt yapacağız diye program yapıp hava şartları sebebiyle 60.000 m2'de kalmıştık. O sebeple bu sene güneşli havalara çok ihtiyacımız var. Bir ayrıntıyı daha vatandaşlarımız ile paylaşmak istiyorum. Bu sene vaat ettiğimiz bu metrekareyi tutturabilmemiz için sadece gündüz çalışmayacağız. Uygun hava şartlarında gece yarılarına kadar çalışarak asfaltlama yapacağız" dedi

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.