2010 YILI ATILIM YILI OLACAK
10.05.2010

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan yaptığı açıklamada, 2010 yılı Fatsa ve Belediyemiz açısından atılım yılı olacak dedi. Başkan Anlayan yaptığı açıklamada, başlayan ve devam eden, ayrıca yeni yapılacak olan bazı büyük projeleri Basın mensupları ile paylaştı.

Başkan Anlayan, Alt yapı, Kanalizasyon, Su, Yol, Park Bahçeler, Üst yapı çalışmalarımız programımız dahilinde devam etmektedir derken büyük projelerinde bir çoğunun 2010 yılı içersinde şekilleneceğini belirtti.

Asfalt Şantiyesi Projesi

İlk olarak Asfalt Şantiyesini değerlendiren Başkan Anlayan; Asfalt Şantiyemizin ihalesini ve resmi yazışma süreçlerini tamamladık. Şantiyemiz Temmuz Ayı sonunda faaliyete geçecektir. Asfalt Şantiyesi Ordu il ve ilçelerinde ilk olarak Fatsa’mızda faaliyete geçecektir. Bundan sonra söz verdiğimiz gibi vatandaşlarımızı tozdan ve çamurdan kurtaracağız. Asfalt çalışmalarımıza ilk olarak alt yapısı tamamlanmış, yerleşimlerin yoğun olduğu sitelerden ve bölgelerden başlayacağız ve kısa sürede birçok bölgede bu çalışmaları tamamlayacağız, 2010 yılı sonuna kadar birçok Mahallemizde Cadde ve Sokaklarda asfalt çalışmasının tüm Fatsa`lılar görecektir dediler.

Kültür Sarayı Projesi

Kültür Sarayı hakkında bilgi veren Başkan Anlayan, Kültür Sarayımızda ilk olarak kaba inşaat ihalesine çıkmıştık. Kaba inşaatımız tamamlandı. Şimdi iç tefrişatını yapacağız, bu süreçte biraz gecikme oldu, bunun sebebi ise, Kültür Sarayının, içersini yap işlet, devret modeliyle yapmayı düşünüyorduk. Ama şimdi karar değiştirdik ve biz yapmaya karar verdik. Anahtar teslimi olacak şekilde içinin yapılması için hazırlıklara başladık ve 2010 yılı içersinde burada da yoğun şekilde çalışmalar yapıp yıl sonuna yada 2011 yılı başlarında burayı faaliyete geçirip hizmete sunacağız. Kültür Sarayımız içersinde bulunan Düğün Salonumuz çok uygun fiyatlarla halkımıza verilecek, bunun yanında çok amaçlı Salonumuz özellikle yılsonu faaliyetleri yapan Okullarımıza ücretsiz verilecek. Bunun yanında Oda dernek gibi kuruluşların düzenlediği konferans, toplantı, panel gibi etkinliklerde ücretsiz olarak sergilenecek. Kültür Sarayımızda bunların yanı sıra Sinemalarımız, Kafeteryamız, Sergi Salonumuz gibi alanlarda tam teşekküllü olarak hizmet verecek. Kültür Sarayımızı da 2010 yılı içersinde bitirmeyi hedefliyoruz. Kültür Sarayı Karadeniz’e, Ordu`ya özellikle Fatsa’mıza yakışır bir proje oldu dediler.

Spor Kompleksi Projesi

Spor Kompleksimiz, bu yıl içersinde ciddi anlamda mesafe alacak, daha önce Spor Kompleksimizin yapılacağı alanda Dere ıslahı çalışması yapmıştık. Bir kaç ay içerinde de temelini inşallah hep birlikte atacağız, 2010 Yılı içersinde Spor Kompleksi inşaatımızın yükseldiğini tüm hemşerilerimiz göreceklerdir. Spor Kompleksi projemiz, içerisinde Bay Bayan Jimnastik Salonları, Bay Bayan Hamam, Sauna Masaj yerleri, Yaz ve Kış hizmet verecek olan yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Kafeterya, Akua Park, Çay Bahçesi, Yeşil alanı, bol oturma yerleri olacak. Bu proje içersinde özellikle Yüzme Havuzumuzdan da bahsetmek istiyorum. Spor deyince genelde hep akla Futbol geliyor, biz burada yüzmenin de bir Spor dalı olduğunu ve İlçemizde yüzme bilmeyen herkese yüzme öğretmeyi hedefliyoruz. Yüzme kurslarımızda usta öğreticiler tarafından verilecektir.

Huzurevi ve Sevgi Evi Projesi

Yine bu yıl içerisinde geçtiğimiz günlerde siz Basın mensupları ile paylaştığımız Huzurevi Projemize değinmek istiyorum. 2010 yılı içerisinde projesini hazırladığımız Huzurevi`ninde temelini yine siz değerli Fatsalılarla beraber atacağız. Bu projemiz sosyal bir proje oluğu için, katkı sağlamak isteyen vatandaşlarımızın da katkılarını alarak, onların katkılarına karşılık olarak Huzurevimizde bulunacak olan odalarımıza onların isimlerini vereceğiz. Hıızurevimiz 50 kişilik olacak, odalar çoğunlukla tek kişilik en fazla ise, iki kişilik olacak, her odanın da lavabosu, tuvaleti ve banyosu da ayrıca olacak. Huzurevimizde yine çok amaçlı ve el becerilerinin yapılabileceği bir atölyemizde olacak. Huzurevimizde yaşlılarımızın her türlü rahat olabilecekleri ortam sağlanmış olacak. 2010 yılı içersinde bu projemizin de hızla yapıldığını herkes görecektir, Bu projeden sonra Kimsesiz Çocuklarımız için yapmayı düşündüğümüz Sevgi Evi projemize de start vereceğiz dedi.

Başkan Hüseyin Anlayan, anlattığımız projeler çok büyük, zaman alan, maddi olarak büyük rakamlarla yapılan projelerdir. Ama biz söz verdik yapacağız dedik ve sözümüzü tutuyoruz. Bu projeler Fatsa’nın çehresini değiştirecek, Fatsa’nın modern ve büyük bir şehir olduğunu gösteren projeler olacaktır. Biz Fatsa’nın sadece Ordu Bölgesinde değil tüm Karadeniz’de hatta Türkiye’de parmakla gösterilen ilçelerden biri olması için çalışıyoruz ve diyoruz ki bizi izlemeye devam edin Saygılarımla.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.