20 YIL SONRA NASIL BİR FATSAİSTİYORSUNUZ
29.04.2010Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen liseliler arası 20 yıl sonra nasıl bir şehirde yaşamak istersiniz konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere plaketleri verildi.

FATSO Meclis toplantı salonunda gerçekleşen plaket törenine Kaymakam Mustafa Selman Yurdaer, Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Çaya, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Akar, sivil toplum kurulu temsilcileri, daire amirleri ve öğrenciler katıldı.

Plaket töreninin açılış konuşmasını yapan Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, böyle bir yarışmayı düzenlemekteki açmalarının biraz öğrenciler arasında farkındalık oluşturmak bölgenin hassasiyetlerini ve önemli hususlarını üzerlerine çekmek olduğunu belirterek, “Bu yarışmayla başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Bu yarışmayla yerel yönetimlere de katkıda bulunmak istedik. Hepimizi bir şekilde yöremizin kalkınmasını istiyorsak proje hususunda yerel yönetimlere destek olmak zorundayız. Birlik ve beraberliğin olduğu ortamda başarının kendiliğinden geleceğini hepimiz biliyoruz. Devrin icat etmekten geçtiğini bir şekilde anlatmak istiyoruz. İcat sadece ürünle değil projeyle de olur. O yüzden biz dedik ki gençlerimize 20 yıl sonrasını icat edin. İnşallah faydalı oluruz” dedi.

Plaket töreninde Fatsa Kaymakamı Mustafa Selman Yurdaer ve Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’da düzenlenen yarışmayla ilgili birer konuşma yaptılar. Yapılan konuşmalar sonrası dereye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından plaketleri takdim edildi. Yarışmanın sonucuna göre Fatsa Anadolu Lisesi’nden Fırat Ayyıldız, “Buradan Gitmek İstemeyeceksiniz” adlı yazısıyla birinci, Fatsa Ticaret Meslek Lisesi’nden Eda Seda Çelik “Değişmeyen Tek Şey” adlı yazısıyla ikinci ve Fatsa Anadolu Lisesi’nden Simge İndirme “Geleceğe Koşmak” adlı yazısıyla üçüncü oldu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.