2 YIL SONRA HER ŞEY DAHA GÜZEL OLACAK
30.09.2014

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan ve daire başkanları ile birlikte eko turizmin öncüsü olan mahallelerden biri olan Kabakdağı mahallesinde incelemelerde bulundu.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz ve Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan’a, OSKİ Genel Müdürümüz Fatih Yürük, Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanımız Abdulkadir Hatipoğlu, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanımız Servet Güngör, İl Kültür Turizm Müdür Vekili Uğur Toparlak’da eşlik ettiler.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz Kabakdağ mahallesinde mahalle muhtarı Ali İhsan Beşik’den son durum hakkında bilgiler aldı ve ihtiyaçların ne olduğunu sordu. Başkan Yılmaz mahalle muhtarının ve halkın isteklerinin yapılacağı müjdesini verdi.

“NE YAPTIĞINI BİLEN BİR YAPI OLACAĞIZ”
Eko Turizmde Fatsa Kabakdağ ve Ordu Kayabaşı mahallelerinin öncü olduğunu belirten Başkan Yılmaz, “Bundan sonra Eko Turizmle ilgili mahalleler daha da çoğalacak. Bunları söylerken arkadaşlarımız gözlerini kapatsınlar şöyle 2 sene sonrayı hayal etsinler. Havaalanımız açılıyor, ulaşımı bitmiş yollar, asfalt yapılmış, su sorunu yüzde 95-98 bitmiş, bundan sonra altyapıyı devlet yaptıktan sonra özel teşebbüs 2-3 kat daha fazla gayret gösterir. Bugüne kadar terslik neymiş; bir planlama koordinasyon yokmuş, ben yapıyorum öbürü yıkıyor mantığı varmış. En güzeli bizim altyapı koordinasyon merkezi, ben asfalt yapacağım şehir merkezine diye paylaşıyorum ama şehir merkezlerine 2 yıl sonra gireceğim bunun da gerekçesi Telekom, PTT, Yedaş ne kadar yeraltında işi olan kurum varsa size 2 yıllık süre veriyorum diyorum. Yerin altında işinizi bitirin, ben asfaltı döktükten sonra bir daha kazma vurdurmam diyorum. Bizde sistem çalışacak, önceden nasıldı asfalt yapılıyordu Telekom, Yedaş geliyordu kazmayı vuruyor, bir Allah’ın kulu da neden kazma vuruyorsunuz demiyordu. Şimdi sevk idare koordinasyon, şu anda bir geçiş dönemi yaşanıyor ve bir yapı var ortada. Buralardaki avantajımız buraların bakir olması, işlenmemiş olması, masum kalması. Bu masumiyetin üzerine biz yıkarak yapmayacağız, yeniden yapacağız. O yüzden biz ne yaptığını bilen bir yapı içerisinde olacağız. Vatandaşlarımız hemşerilerimiz bunu görüyor.” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.