16 NİSAN, TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNİN SEÇİMİ
31.03.2017

Avrupa Türk Demokratlar Birliği Kuruluşu ve MÜSİAD Köln Başkan Yardımcısı Güleser Topuz Elif-Der Organizesinde Fatsa ilçemizde gerçekleşen “Geleceğin Güçlü Türkiye’si” konulu konferansta yaptığı konuşmada, “Bu seçimin bir parti seçimi olmadığını bu seçimin Türkiye’nin geleceğinin seçimi olduğunu söyledi.
Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı’nda gerçekleşen konferansa Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çoruh, Ak Parti İlçe Başkanı Abdullah Çoruh, MHP İlçe Başkanı Eftal Mutlu, Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı Reyhan Mollaoğlu, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Gözpınar, Elif Der Ordu Şube Başkanı Yeter Yılmaz, Elif-Der Fatsa İlçe Temsilcisi Hatice Anlayan ve çok sayıda bayan katıldı.

“GÜÇLÜ BİR EVET ÇIKACAK”

Konferansın açılış konuşmasını yapan Ak Parti Fatsa İlçe Başkanı Abdullah Uçar, “16 Nisan’da gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi seçiminde güçlü bir şekilde Evet çıkacaktır. Geçmiş dönemlere baktığımızda tek parti iktidarları döneminde sistemin ne kadar kötü olduğu belli çünkü bu sistemi sadece liderler götürebiliyor. Lider olmadığı zaman da bu sistem ne yazık ki koalisyon dönemlerine düşüyor.” dedi.

“DEVLETİMİZİN BEKASI İÇİN EVET DEMEYE HEPİNİZİ DAVET EDİYORUM”

Programda ikinci konuşmayı yapan MHP Fatsa İlçe Başkanı Eftal Mutlu ise, “Ülkemizin içinde bulunduğu durum güçlü olmamızı gerektiriyor çünkü çok çalışmamız lazım. Devletimizin bekası için Evet demeye hepinizi davet ediyorum. Bayanlar bu ülkenin asil yöneticileridir. Biz erkekler ön planda görünsek bile bayanların nüfus oranı bizden çok daha fazla. Tüm bayanları etrafına kolu komşu dolaşarak Evet’i iyi anlatmalarını temenni ediyorum.” diye konuştu.

“KOALİSYON DEMEK KAVGA DEMEK, KOALİSYON DEMEK HUZURSUZLUK DEMEK”

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ise yaptığı konuşmada 16 Nisan’ın çok kritik bir süreç olduğunu ifade ederek, “AK Parti kurulduğu günden bu yana 12. seçimi yapacağız. Hiçbir seçim bir öncekinden daha önemsiz değildi. Biz her seçimde bu seçim diğerlerinden daha önemli diye seçime girdik ama 16 Nisan gerçekten çok daha önemli bir seçim. Bugün bir sistem değişikliğini konuşuyoruz. Ülkenin önünde bir pranga olan sistemi değiştirmek için sandığa gidiyoruz. Milletin kahir ekseriyetinin desteğini alan iktidarlar çok kolay kurulamıyor, dönem dönem güçlü liderler geliyor ama en nihayetinde garantisi yok. Ak Parti 15 yıldır iktidarda, en büyük handikabımız ve sıkıntımız Ak Parti kurulduğunda seçmen olmayan çocuklarımız bugün yetişkin birer seçmen yani onlar o zaman sistemi bilmiyorlardı. Bu bakımdan koalisyon nedir bilmeyen gençlerimiz var. Bu bakımdan gençlere koalisyonları getirdiği sıkıntıları anlatmak da zor. Koalisyon demek kavga demek, koalisyon demek huzursuzluk demek, anlaşmazlık demek, çift başlılık demek o yüzden 16 Nisan’da kesinlikle koalisyonların ortadan kalktığı Milletin kendi içerisinden kendisi ile aynı çizgide olan birini yüzde 50 artı 1 ile seçeceği bir Cumhurbaşkanı ve onun kuracağı hükümeti seçmek lazım.” diye konuştu.

“16 NİSAN’DA EVET İLE BUNLARIN HAYIRSIZ HAYIR’LARINA KARŞI SİZ YÜREĞİNİZİ DAVANIZ İÇİN ORTAYA KOYMALISINIZ”

Programda son konuşmayı yapan Avrupa Türk Demokratlar Birliği Kuruluşu ve MÜSİAD Köln Başkan Yardımcısı Güleser Topuz bu seçimin bir parti seçimi olmadığını vurgulayarak, “Bu seçim Türkiye’nin seçimi, bu seçim Türkiye’nin geleceğinin seçimi. Bugün arabaların üzerine bir çocuğu kullanarak geleceğim için Hayır dedirten hayırcı zihniyetlerin sizlere ülkesine bakışları 1946’larda belliydi. İnsanlar inancından dolayı itildi, kakıldı, hakir göründü. Kuranlarımızı yaktılar, hocaları astılar ezanlarımızı Türkçe’ye çevirdiler. Ülkede gelişim adına Mustafa Kemal Atatürk’ten sonra bir tane çivi dahi çıkmadılar. İşte bugün o Hayır’cılar sahneye çıktılar. Siz 16 Nisan’da o Hayır’cılara Evet ile öyle bir tokat patlatacaksınız ki bütün dünyadaki Türkiye düşmanları ve içimizdeki düşmanlar bu tokat’tan nasiplerini alacaklar inşallah. Bugün PKK ne diyor Hayır, CHP ne diyor Hayır, DHKPÇ ne diyor Hayır Fetö ne diyor Hayır. Bunlar bugüne kadar bu ülkeye hizmet ettiler mi Hayır. Şunu bilmeliyiz ki bunların Hayır’ın da bir Hayır yok. Siz 16 Nisan’da Evet diyerek bunların hayırsız Hayır’larına karşı siz yüreğinizi davanız için ortaya koymalısınız.” şeklinde konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.