16 AYRI NOKTAYA 600 MİLYARLIK ÇOCUK PARKI YAPILIYOR “ ÇOCUKLARIN PARK SEVİNCİ”
22.06.2012

Fatsa Belediyesi içlerinde Fatih Mahallesi de olmak üzere ilçenin 16 yerinde çocuk oyun parkları yapıyor. Park çalışmaları tamamlanmamış olsa da çocukların oyun gruplarına akın etmesi güzel görüntüler ortaya çıkarıyor. Başkan Anlayan yapılan oyun parklarını incelemek üzere gittiği Fatih Mahallesinde yaz sonuna kadar 16 parkın bitirileceğini söyledi.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan yapmış olduğu açıklamada; "Bu sene 15 trilyon 300 milyarlık yatırım yapacağımızı ifade etmiştik. Bunların içerisinden bir tanesi de toplam maliyeti 600 milyarı bulacak olan çocuk oyun parklarımız. İlçemizin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine 16 ayrı noktada 20.000 m2 bulan çocuk parkları yapıyoruz. Bu parklardan bir tanesi de Fatih Mahallesinde. Şu anda düzenleme tamamen bitmiş durumda değil ama çocuk parkı yerleşir yerleşmez çocuklarımız kullanmaya başladılar. Heyecanla parkın yapılmasını bekliyorlardı. Bütün parklarımızda burada olduğu gibi çocuk oyun gruplarımız var. Aynı zamanda ağaçlandırma ve yeşillendirmenin yanı sıra çocuklarıyla beraber gelen vatandaşlarımızın oturabileceği kamelyalar, piknik masaları var. 16 parkın hepsi aynı zamanda yapılıyor fakat biz çocuk oyun gruplarını ayrı, oturma gruplarını ayrı ihale ettik. O sebeple herkes kendi ekipmanının montajını yapıyor. Şu anda çocuk oyun gruplarının montajına başlandı. Diğer ekipmanların düzenlenmesine devam ediliyor. İnşallah bu yazın sonuna kadar 16 çocuk oyun parkını hayata geçiriyoruz" diye konuştu.

Başkan Anlayan'dan sonra bir kısa bir açıklama da bulunan Fatih Mahallesi Muhtarı Hasan Serin; "Öncelikle sayın başkanımıza yüz bin kere teşekkür ediyorum. Fatih mahallesinde ki çocukları sevindirdi. Kendisinden Allah razı olsun, çok teşekkür ediyorum" dedi.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.