11 KM’LİK İSLAMDAĞ-BEYCELİ-FİZME GRUP YOLU SICAK ASFALTINA KAVUŞUYOR
21.05.2020

Ak Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ve Ulaşım Daire Başkanı Abdulkadir Hatipoğlu ile alt temel zayıf zemin çalışmasına başlanan İslamdağ-Beyceli-Fizme grup yolunda incelemelerde bulundu.
İlk olarak Beyceli-Fizme arasında heyelan bölgesinde incelemelerde bulunan Ak Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar bu yolda Ramazan Bayramında hemen sonra sıcak asfalt çalışmasının başlayacağının müjdesini verdiler.

“ÖNEMLİ MAHALLELERE ULAŞIMIN SAĞLANDIĞI ANA GRUP YOLLARINDAN BİR TANESİ”
Yapılan inceleme sonrası bir açıklama yapan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar İslamdağ-Beyceli-Fizme grup yolunun İslamdağ Beyceli arasında olan birinci etaptaki çalışmaların yüklenici firma tarafından aralıksız bir şekilde devam ettiğini belirterek, “Daha önce tamamlanmış olan İslamdağ Beyceli arasındaki yolda da bayram sonrasında hemen sıcak asfalt dökümünü başlanılacak. Toplamda 11 km olan bu yolun çalışması temmuz ayının sonuna kadar tamamı asfaltlanmış bir şekilde bitirilmiş olacak. Bölgemizde önemli mahallelere ulaşımın sağlandığı ana grup yollarından bir tanesi bu hizmetin hayata geçirilmesi ile birlikte bölge halkımızda bir memnuniyet oluşacaktır. Ben vatandaşlarımız adına Büyükşehir Belediye Başkanımıza bu hizmeti ilçemize sunduğu için çok teşekkür ediyorum ve çalışan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.” dedi.

“HAVZANIN BÜYÜK BİR SORUNU ÇÖZÜLÜYOR”
Ak Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı ise İslamdağ Beyceli ve Fizme mahallelerinin Büyükşehirin grup yolları arasındaki geciken ve bu anlamda yoğun nüfusu olan bölgeye inşallah bayramdan sonra sıcak asfalt çalışmasının başlayacağını ifade ederek, “Bu güzergahta İslamdağ’dan 5 kilometre müteahhit firma tarafından çalışmaya başladı. Büyükşehir Belediyesi’ de Fizme sınırından çalışmasına başlayacak. Burada bir heyelan bölgesi var. İslamdağ Korgan yolunu ayrı tutarak burada ayrı bir çalışma yapıyoruz. İnşallah Beyceli Fizme ve İslamdağ güzergahı Fatsa’dan İslamdağ arasındaki karayolları çalışması bütünleştiğinde bu havzanın yolu ile ilgili büyük bir sorunu böylece çözülmüş olacak. Burada çalışmalar çok güzel ve hızlı bir şekilde yürüyor inşallah bayramdan sonraki 1-2 ay içerisinde bu yolun tamamlanmasını hedefliyoruz. Böylece uzun yıllar bölge halkının burada çektiği çile böylece sona ermiş olacak. Bu vesile ile Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Ulaşım Daire Başkanlığımıza ivedilikle bu yolun ihtiyacı öngörmesi nedeniyle teşekkür ediyoruz. Fatsa Belediye Başkanımız da hakikaten bölgedeki gelişmeleri ihtiyaç noktasındaki tespitleri yakından takip ediyor.” dedi.

“UYUMLU ÇALIŞMA İLE BÖLGEMİZİN HİÇ BİR EKSİĞİ KALMAYACAK”
fatsa Belediyesi ile Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin çok uyumlu kadrolarla çalıştığını ifade eden Milletvekili Taşçı, “Başarı istişare ve uyumdan geliyor. Büyük projelerin birlikte kenetlenerek olabileceğini, ilçe belediyemizin Büyükşehir belediyemizin insan kaynaklarının birlikte aynı pencereden bakması ve Milletvekilleri ile beraber uyumu ile bölgenin bir eksiğinin kalacağını inanmıyorum. Mühendislik gerektiren konularda bir daha hata yapmamak için çok dikkat edilmesi gerekir. Heyelan bölgesindeki manzarayı gördükten sonra zemin etüt çalışması ile alt yapı çalışmasının tekrar bir daha maliyetten kaçınmak için yol projelerinin mutlaka mühendislik hizmetini en iyi bir şekilde değerlendirmek gerekir.” diye konuştu.

Beyceli Mahallesi Muhtarı Mustafa Cezan’ da yapılan yol çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e, Milletvekili Ergün Taşçı’ya ve Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’a teşekkür etti.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.