MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN 79.ÖLÜM YILDÖNÜMÜ
10.11.2017
Facebookta Paylaş
Tweetle
  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 79. yılında Fatsa ilçesinde saygıyla anıldı. 
  Gazi Mustafa Kemal’in Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. yılı nedeniyle Fatsa’da ilk tören Hükümet Konağı önünde düzenlendi. Törene Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Cumhuriyet Başsavcısı Selamettin Bayçelebi, askeri yetkililer, resmi kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Tören anıt önünde çelenk sunumuyla başladı. Çelenk sunumun ardından sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
  Tören daha sonra Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi organizesinde Fatsa Belediyesi Kültür Sarayında gerçekleşen anma programı ile devam etti. Burada da 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleşti. Daha sonra Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirildi. Programda 10 Kasım nedeniyle düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere protokol tarafından ödülleri takdim edildi.
Programın son bölümünde öğrenciler tarafından Atatürk’ün hayatından kesitlerin yer aldığı oratoryo gösterisi sunuldu. Oratorya gösteri canlı görsel sunumuyla gösterinin sonunda izleyenler tarafından ayakta alkışlandı ve bu gösterinin ardından program sona erdi.

Fatsa Belediyesi © 2016 Tüm hakları saklıdır.
Temo Bilişim