KARADENİZ’İN EN KAPSAMLI YOĞUN BAKIM ÜNİTELERİNDEN BİRİ FATSA DEVLET HASTANESİ BÜNYESİNDE FAALİYETE BAŞLADI.
24-08-2019
Facebookta Paylaş

   Fatsa Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar beraberinde İlçe Başkanı İsa Yüksel ile birlikte Fatsa Devlet Hastanesi bünyesinde yeni faaliyete giren Karadeniz Bölgesi’de yüksek kapasiteli ve sadece birkaç adet olan 8+1 Yataklı 3. Basamak Genel Yoğun Bakım Ünitesi’ni ziyaret ettiler.

   Fatsa Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Alper Delier'i ziyaret eden Kibar daha sonra 8+1 yataklı üçüncü basamak genel yoğun bakım ünitesini ziyaret ederek burada Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Alper Delier'den yeni hizmete giren ünite hakkında bilgiler aldılar.
 
“YOĞUN BAKIM ÜNİTELERİMİZDE HASTA KAPASİTESİ 16’DAN 33’E ÇIKTI”

   Fatsa Devlet Hastanesi Başhekimi Başhekimi Op.Dr.Alper Delier yoğun bakım üniteleri ile ilgili yaptığı açıklamada, bir yılda 8 tane 2.basamak, 9 tane de ileri düzey 3.basamak yoğun bakım ünitesi hastaneye kazandırdıklarını belirterek, “Toplamda yoğun bakım ünitelerimiz 16’dan 33’e çıktı. Yoğun bakım ünitelerimizin artmasıyla acil durumlarda hastalarımızın il merkezi ve başka illere sevki anlamında ciddi düzeyde azalmalar oldu. Günlük 4 kişi olan başka illere hasta sevki sayısı yeni ünitelerin faaliyete geçmesiyle birlikte 1’e düştü. Bununla birlikte personel sayımız artmamakla birlikte iş gücü iki kat daha arttı. Solumum cihazı sayısının ise 6’dan 10’a çıkarıldığı belirtildi.


“TEKNOLOJİK YENİLİKLER HEM BİZLERİ HEM DE VATANDAŞLARIMIZI MEMNUN EDİYOR”

    Fatsa Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar burada yaptığı açıklamada, 370 yataklı Devlet Hastanesi’nin fiziki yapı itibari ile Türkiye’de önemli hastanelerden biri olduğunu belirterek, “Devlet Hastanemizde her geçen gün yaşanan teknolojik yenilikler hem bizleri hem de vatandaşlarımızı memnun ediyor. Hastanemizde yoğun bakım ünitesi sayısında eksiklik vardı ve bu yüzden hastalarımız farklı illere gönderilmek durumunda kalıyordu. Son bir yıl içerisinde hastanemizdeki yoğun bakım ünitesi sayısındaki artış artık hastalarımızı mağdur etmeyecek. Bu anlamda iş yükü artan hastane personelimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz. Hastanemizde gerek bizim gerekse de Hükümetimizin girişimleri ile bölge halkımıza yenilikçi bir anlayışa hizmet vermeye devam etmesi sağlanacaktır.” diye sözlerini tamamladı.

 

 


FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2019 Tüm hakları saklıdır.