ZABITA VE POLİS EKİPLERİNDEN ORTAK DENETİM
30-03-2020
Facebookta Paylaş

Fatsa Belediyesi, salgın riskine karşı vatandaşın sağlığı için tedbirlerini artırarak devam ettiriyor. Bir yandan İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelge kapsamında denetimlerini yaparken, bir taraftan da pazaryerlerinde denetimler yapıyor. Uyulması gereken kurallar konusunda esnafı bilgilendiren zabıta ekipleri, vatandaşları da satılan ürünlere dokunmamaları konusunda uyarıyor.

Fatsa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler haftanın ilk günü açılan Pazartesi Pazarı ve köylü pazarında tedbir ve güvenlik amaçlı denetimler yaptı.

 Polis ve zabıta ekipleri Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesinde bulunan semt pazarında 65 yaş üstü vatandaşları kimlik kontrolünden geçirirken, zabıta ekipleri de aynı denetim ile birlikte vatandaşların sebze ve meyveleri seçerek almalarının önüne geçti. Zabıta ekiplerince semt pazarında sürekli olarak pazarcı esnafı maske ve eldiven kullanmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Zabıta ekipleri halkın sağlığı, güvenliği için hem 65 yaş üstü vatandaşları uyardıklarını hem de polis ekipleri ile birlikte evlerine gitmelerini sağladıklarını söylediler. Ayrıca pazarcı esnafını da eldiven ve maske kullanmadan satış yapmamaları konusunda uyardıklarını ifade eden zabıta ekipleri sosyal mesafelerine dikkat etmeleri konusunda bilgilendirme yaptıklarını söylediler.

Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.